CEĻOJUMS UZ SAULAINO GRUZIJU

Vispārīga informācija

Ceļojums uz Gruziju, uz neparasta skaistuma, aromātu un garšu, senu baznīcu, galvu reibinošu kalnu ainavu zemi un tikšanās ar laipnu un neparsti viesmīlīgu tautu! Gruzija, mēs mīlam tevi!

1 diena: 04.09.19. (trešdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 23:05. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.
 
2 diena: 05.09.19. (ceturtdiena). “Tbilisi – mana mīļā un dārgā!”. Gruzijas svētvietas – Džvari un Mcheta.
Vēlas brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Mchetu. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju  – Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Pusdienas restorānā ar tradicionālu gruzīnu virtuvi upes krastā (par pap. maksu – no 20 lari). Vīna un leģendārās dabiskās limonādes "Lagidzes Ūdens " degustācija , hačapuri, hinkaļi, dārzeni, augļi! Visi kopā mācāmies dejot! Atgriešanās Tbilisi. Apskates ekskursija pa Tbilisi: Rustaveli prospekts, Brīvības laukums, pastaiga pa vēsturisko centru. Rezo Gabriadzes teātris - tornis - dīvainas formas pulkstenis, kur ik stundu var vērot muzikālu mini izrādi ar eņģeļiem! Miera tilts – neparasta celtne virs Kūras upes. Rike parks un pacelšanās pa trošu ceļu uz Narikala cietoksni. No Narikala nokāpsim pie sēra pirtīm, visdziedinošākās vietas Tbilisi. Šeit atrodas  arī neparasts kanjons ar ūdenskritumu - Legvtakhevi. Pastaigāsimies pa Šardena ielu - izklaides un sabiedriskās dzīves "Meku", pie Tamadzes pieminekļa uzzināsim tā vēsturi un ievēlēsimies vēlēšanos un aplūkosim Sioni templi, kurā glabājas Gruzijas sargātājas Sv. Nino krusts. Mtacminda kalnā, no kura augstumiem pilsēta ir redzama kā uz delnas, Jums būs iespēja nobaudīt visgaršīgākos pončikus pasaulē vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā  -“Funikulieris”!! (par pap. maksu: no 20 lariem).Vakarā brīvajā laikā iesakām apmeklēt slavenās sērūdens pirtis un gūt īstu baudījumu miesai un garam! Nakts viesnīcā Tbilisi.
 
3 diena: 06.09.19. (piektdiena). Rietumgruzija – Imeretija – leģendārās Kolhidas zeme – Martvili kanjons – Prometeja ala – Tskaltubo kūrorts – pikniks imeretiešu mājā.
Agras brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Rietumgruzijas reģionu. Īsas pieturas laikā mēs noteikti pamēģināsim visgaršīgāko saldo gruzīnu maizi – nazuki, bet Shrosha ciematā iegriezīsimies keramikas tirgū. Tieši šeit var iegādāties vislabākos nacionālās keramikas izstrādājumus, kas būs Jums mīļa atmiņa no Gruzijas! Pusdienu pauze gleznainajā Rikoti pārejā (par pap. maksu: no 20 lariem). Ierašanās Imeretijā. Ekskursija uz Prometeja alu. Gruzīnu leģendas vēsta, ka, kaut kur šajā apkārtnē, sadusmotie Olimpa dievi piekala nepakļāvīgo jaunekli Prometeju pie klints par to, ka viņš iedeva cilvēkiem svēto uguni. Kopējais alas garums, ar vairākām pazemes upēm un pat ezeriem, ir aptuveni 11 km. Tās dziļums ir aptuveni 20 metri, un pastāvīgā temperatūra alas iekšpusē 14 grādi. Šis unikālais dabas objekts ar dīvainu formu stalaktītiem, kurus papildina, ar īpaša apgaismojuma palīdzību radīts, krāsu karuselis un cilvēka fantāzijas lidojums, aiznes brīnumainas pasakas ilūzijā un izraisa neaprakstāmu sajūsmu. Ekskursija uz Gachedili(Martvili) kanjonu ar smaragddzidru tīru ūdeni, kas traucas gleznainu klinšu apskāvienā.  Šī dabas rezervāta garums sasniedz 2400 metrus un dziļums 20 līdz 40 metrus. Šeit mēs pavizināsieties ar laivām. Izvietošanās un atpūta viesnīcā slavenajā Tskaltubo kūrortā. Vakarā mūs gaida imeretiešu ēdienu gatavošanas meistarklase un pikniks parku mākslas dārzā Vita Garden – šašliki, hačapuri un izmeklētie Imeretijas ēdieni un slavenie vīni! Nakts viesnīcā.
 
4 diena: 07.09.19. (sestdiena).  Zelta Aunādas zeme – Kutaisi, Samegrelo tējas plantācijas. Sveicināta Melnā jūra – mēs braucam!!! Batumi.
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Kutaisi. Ar Kutaisi pilsētu ir saistīts mīts par Argonautiem un Zelta Aunādu. Apskates ekskursija pa Kutaisi. Pilsēta ir uzcelta Rioni upes krastos. Mēs pastaigāsimies pa Vecpilsētas ieliņām un iemetīsim monētu Kolhidas strūklakā, bet pēc tam apmeklēsim Bagrata katedrāli. To var redzēt no jebkuras vietas pilsētā un tā kalpo ne tikai kā garīgas nozīmes celtne, bet arī kā vienotas gruzīnu tautas simbols. Ierašanās gleznainajā Gruzijas reģionā – Samegrelo.  Jūs esat redzējuši kā aug tēja? To noteikti vajag redzēt! Tējas plantāciju apmeklējums un tējas ražas novākšana. Pēc tam nogaršosim labākās tējas šķirnes un nopirksim sev un dāvanai draugiem!  Pusdienas megreliešu gaumē – nobaudīsim vienus no garšīgākajiem un izmeklētākajiem ēdieniem Gruzijā. Izbraukšana uz Adāriju, pie jūras. Vēla ierašanās Batumi. Izvietošanās un atpūta viesnīcā.
 
5 diena: 08.09.19. (svētdiena).  Batumi – atpūta pie jūras. Vakara pastaiga pa pilsētu.
Brokastis viesnīcā. Atpūšamies, sauļojamies, peldamies jurā un pastaigājamies pa pilsētu! Batumi – Melnās jūras piekrastes pērle, pilsēta, kas slīgst krāšņos zaļumos, kur valda brīvība un jautrība, kur dzīvīgums nenoplok līdz pat vēlai naktij. Pilsēta pārsteidz ar savām košajām ugunīm un strūklakām, lielisku piekrastes promenādi un skvēriem, ar seniem kolorītiem vecpilsētas namiņiem, kas izdaiļoti ar koka un metāla mežģīnēm. Iesakām nobaudīt tasīti aromātiskas kafijas, kas gatavota uz smiltīm un slaveno Adžārijas hačapuri. Vakarā – ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas. Aizraujoša pastaiga pa pilsētu vakara noskaņās, kas ilgstoši paliks Jums atmiņā. Jūs apmeklēsiet Piejūras parku – bulvāri, kas stiepjas gar pludmali 12 km garumā, Piazza laukumu, Neptūna strūklaku, Argonautu laukumu ar Mēdejas un zelta aunādas statuju, pie kuras dzirdēsiet interesantu stāstu par leģendāro Kolhīdu un pasakaino Mēdejas un Jāsona mīlestību. Jūs redzēsiet arī dejojošās strūklakas un 3D lāzeršovu. Atpūta un nakts viesnīcā Batumi.
 
6 diena: 09.09.19. (pirmdiena). Kalnu Adžārija – ūdenskritums – cietoksnis un arku tilts – vīns un hačapuri!
Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija Nr. 1 “Kalnu Adžārija” (par pap. maksu - 50 €, bērniem līdz 15 g. – 40 €): tā ir viena no skaistākajām vietām uz zemes, tā ir saulaina zeme ar vistīrāko gaisu un bagātīgu augu valsti. Brauciena laikā jūs redzēsiet lieliskus kalnu mežus, visgarāko Adžārijas upi – Adžarisckali, akmens arku tiltus un apskatīsiet Gonio cietoksni, kurš sagalabājies vēl no grieķu – romiešu laikiem: arheoloģijas muzejs, viduslaiku muitas punkts un romiešu termas. Ekskursijas turpinājumā apstāsimies pie visaugstākā Adžārijas ūdenskrituma  Mahunceti un apskatīsimies akmens arku tiltu, kas saglabājies no carienes Tamāras laika, kas bija gruzīnu karaļvalsts zelta laikmets. Netālu no Kedas ciema, Mahunceti miestiņā mēs apmeklēsim adžāru vīna saimniecību, nogaršosim labakās vietejo vīnu šķirnes, vīnogu sulu, redzesim vīna pagrabus un uzzināsim adžāru vina darīšanas vēsturi. Pats vīndaris pacienās mūs ar tradicionālām uzkodām un adžāriešu ēdieniem (adžāriešu mielasts). Atgriešanās Batumi, atpūta un nakts viesnīca.
 
7 diena: 10.09.19. (otrdiena).  Batumi Botāniskais dārzs un Zaļā raga pludmales – īsta paradīze! Delfinārijs – skatāmies, priecājamies, peldam!
Brokastis viesnīcā. Batumi botāniskā dārza apmeklējums. “Pasaules daba miniatūrā” - šodien mēs redzēsim visu mūsu planētas dabu! Tikai šeit dažu stundu laikā var paspēt pabūt tādos tālos reģionos kā Austrālija, Jaunzēlande, Austrumāzija, Himalaji, Ziemeļ un Dienvidamerika un Vidusjūras reģions. Meksikāņu kaktusi un japāņu dārzs, ziedi no Ķīnas un bambusa audzes, palmas, liānas, eikalipti un koki ar simtiem sakņu. Un kāds gaiss! Un bezgalīgās Melnās jūras skati! Botāniskais dārzs pa kalna nogāzi nolaižas līdz Zaļā raga pludmalei, kas ir pati gleznainākā Adžārijā. Atgriešanās Batumi, laiks atpūtai. Vakarā iesakām apmeklēt slaveno Batumi Delfināriju (ieejas biļete no  15 lari). Izrāde sajūsminās ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos. Veiklo delfīnu repertuārā ir aptuveni 30 dažādu priekšnesumu: dejas, spēles ar bumbām un riņķiem, balansēšana uz astes un prātam neaptveroša sinhronā peldēšana.  Jums būs interesanti piedalīties interaktīvajos numuros, kuros paši aktīvākie varēs izmēģināt savus spekus delfīnu treneru lomā. Saka – ja  pieskarsieties delfīnam – piepildīsies viens Jūsu sapnis! Pamēģiniet!!! Ik vienam būs iespēja papeldēt ar delfīniem atsevišķā baseinā (par pap. maksu: no 30 €). Droši vien katrs no mums sapņo vai ir sapņojis kādrez peldēt ar delfīniem. Tas šķiet tik maģiski un pasakaini! Gala vakariņas tradicionālā gruzīnu restorānā ar dzērieniem un muzikālu programmu (par pap. maksu - 35 €). Atpūta un naksts viesnīcā.
 
8 diena: 11.09.19. (trešdiena). Paliec sveika Adžārija! Ureki brīnumi! Izbraukšana uz Imeretiju un Tbilisi. Pusdienas ar mājas vīna un augļu degustāciju.
Brokastis viesnīcā. Rīta pastaiga gar jūru. Izbraukšana uz Tbilisi. Pa ceļam apmeklēsim slaveno Ureki kūrortu ar īpašajām magnētiskajām smiltīm. Palaiskosimies pludmalē un izpeldēsimies jūrā! Pusdienas vīndaru ciematā Dimi, zemnieku mājās – slavenā ačma, šašliks, gruzīnu gardumi, augļi un vīns uz atvadām. Imeretiešu ēdienu gatavošanas meistarklase – mācāmies, gatavojam, nogaršojam.  Mūsu ceļš dosies caur gleznaino Rikoti pāreju. Vakarā ierašanās Tbilisi. Atpūta un nakts viesnīcā.
 
9 diena: 12.09.19. (ceturtdiena).  Uz svētvietām, mīlestības un mākslas pilsētu un ciemos pie vīndariem Kahetijā. Bodbe – Signagi – Pirosmani muzejs – Kindzmarauli korporācija.
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Gruzijas austrumiem - Kahetijas reģionu. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu dzimteni un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nono bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies. Mēs apstāsimies Signagi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazanas ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā.
Pārbrauciens uz Kvareli. Pa ceļam iegriezīsimies arī Niko Pirosmani mājā – muzejā, kas atrodas Mirzaani ciematā. Pusdienu pauze (par pap. maksu: no 20 lari). Pēc tam apmeklēsim vienu no pazīstamākajām rūpnīcām Kindzmarauli, kur būs iespēja iepazīties ar īsta gruzīnu vīna gatavošanas tehnologiju un protams nodegustēt lieliskos vīnus, kuru garša ir neaizmirstama.  Izmantojiet iespēju nopirkt lieliskos vintāžas vīnus! Vakarā atpūta un nakts viesnīcā Kvareli.
 
10 diena: 13.09.19. (piektdiena). Telavi – Cinandali – Rtveli – vīnogu novākšana un kahetiešu dzīres pie vīndara – Tbilisi lidosta.
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Telavi. Lieliski vīni, Kahetijai raksturīgais kolorīts un skaista arhitektūra ir šīs pilsētas vizītkarte. Īsa pastaiga pa Alazanas ielejas seno pilsētu, kuras simbols ir vairāk kā 900 gadu vecs platāna koks. Tirgus apmeklējums, kur Jums būs iespēja nopirkt tradicionālos lauku produktus – garšvielas, sierus, čurčelu un daudz ko citu. Ekskursijas turpinājumā – brauciens uz kņazu Čavčavadze dzimtas muižu Cinandali. Šeit Jūs gaida pastaiga pa skaisto muižas dārzu un iepazīšanās ar kņazu dzimtas vēsturi.  Pēc tam dosimies vēl dziļāk Kahetijas sirdī, jo tieši šeit mūs gaida meaizmirstams piedzīvojums - visiespaidīgākais un lieliskākais pasākums - "Rtveli"! Tie gruzīniem ir īpaši vīnogulāju un vīnogu ražas novākšanas svētki.  Vācam vīnogas, dziedam dziesmas , pēc tam mīcām tās un izbaudām procesu! Jums būs iespēja piedalīties vīna gatavošanā. Pēc vīnogu novākšanas, katrs dalībnieks tiek apdāvināts ar sulīgiem vīnogu ķekariem!
Ģimenes vīna pagraba – marani apmeklējums pie vietējā vīndara un slavena tamadas Georgija: šeit Jums būs lieliska iespēja iepazīties ar kahetiešu zemnieku darba ikdienu, nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri (lielām māla krūkām, kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Mēs cepsim maizi, grilesim šašliku uz vīnogulajiem un gatavosim saldo čurčelu. Noslēgumā Jūs gaida īstas gruzīnu dzīres ar tradicionālajiem gruzīnu ēdieniem, mājas vīnu un slaveno gruzīnu daudzbalsīgo dziedājumu!
Vakarā izbraukšana uz Tbilisi. Transfērs uz lidostu.
 
11 diena: 14.09.19. (sestdiena). Atgriešanās mājās.
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:10* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.06:40* ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cena: 1095 € 995 € 

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (svars 8 kg, izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (svars 20 kg, 100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 3 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tbilisi;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 1 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tskaltubo;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 4 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Batumi;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 1 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Kvareli;
- Pavadošais pārstāvis no Rīgas;
- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Ekskursijas pēc programmas;
- Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
- Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
- Vīna un dabiskās limonādes "Lagidzes Ūdens " degustācija Mchetā;
- Imeretiešu ēdienu gatavošanas meistarklase Vita Garden;
- Pusdienas Dimi ciematā un tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklase;
- Ppikniks Vita-Garden;
- Tējas plantāciju apmeklējums un degustācija Samegrelo;
- Megrēliešu pusdienas Samegrelo;
- Vīna degustācija Kindzmarauli;
- Vīnogu novākšana - Rtveli,
- Gruzīnu dzīres ar vīnu un folkloras programmu vīna pagrabā;
- Maizes, šašlika un čurčelas gatavošanas meistarklase;
- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 10 €;
- Izbraukuma ekskursija Nr. 1 “Kalnu Adžārija” - 50 €, bērniem līdz 15 g. – 40 € (iekļauts adžāriešu mielasts, vīnu un vīnogu sulas degustācija);
 
Iegādāties ekskursiju paketi kopā ar ceļazīmi tagad ir IZDEVĪGĀK!
“Ekskursiju paketē” iekļautās Izbraukuma ekskursijas Nr.1 = Maksājot Rīgā = 40.00 €/ bērniem līdz 15 g. -  30.00 €.

 
Papildus izdevumi pēc izvēles:
- Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 170 €;
- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€;
- Pusdienas restorānā Mchetā - no 20 lariem;
- Restorāna Funikulieris apmeklējums – no 20 lariem;
- Pusdienas Rikoti pārejā - no 20 lariem;
- Pusdienas Kvareli – no 20 lariem;
- Delfinārijs - no  15 lariem, bērniem līdz 6 g. – bez maksas;
- Peldēšanās ar delfīniem – no 30 €;
- Gala vakariņas Adžārijā - 35 €.

Rezervēt