CEĻOJUMS UZ SAULAINO GRUZIJU UN TURCIJU

Vispārīga informācija

Ģimenes ceļojums uz Gruziju, uz neparasta skaistuma, aromātu un garšu, senu baznīcu, galvu reibinošu kalnu ainavu un viesmīlīgu cilvēku zemi, tas ir piedzīvojums visai ģimenei!

1 diena: 24.05.19. (piektdiena).
Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi.
Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.
 
2 diena: 25.05.19. (sestdiena). Tbilisi – mana mīļā un dārgā. Gruzijas svētvietas – Džvari un Mcheta.
Vēlas brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Mchetu. Džvari klostera apmeklējums, no kura paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju - Kūras un Aragvi - savienošanās. Gluži kā putni Jūs izjutīsiet šeit brīvības garu! Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”. Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Mēs apskatīsim Svetichoveli(Dzīvības pīlārs) katedrāli. Pastaiga pa pilsētu. Suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, vīnogu našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Pusdienas restorānā ar tradicionālu gruzīnu virtuvi upes krastā (par pap. maksu: no 20 lari). Vīna un leģendārās dabiskās limonādes "Lagidzes Ūdens " degustācija, hačapuri, hinkaļi, dārzeni, augļi! Ugunīgas gruzīnu dejas meistarklase!!! Visi kopā mācāmies dejot! Atgriešanās Tbilisi.Apskates ekskursija pa Tbilisi: Rustaveli prospekts, Brīvības laukums, pastaiga pa vēsturisko centru. Rezo Gabriadzes teātris - tornis - dīvainas formas pulkstenis, kur ik stundu var vērot muzikālu mini izrādi ar eņģeļiem! Miera tilts – neparasta celtne virs Kūras upes. Rike parks un pacelšanās pa trošu ceļu uz Narikala cietoksni. Tā sienas glabā senas leģendas un tradīcijas. No Narikala nokāpsim pie sēra pirtīm, visdziedinošākās vietas Tbilisi. Šeit atrodas  arī neparasts kanjons ar ūdenskritumu - Legvtakhevi. Pastaigāsimies pa Šardena ielu - izklaides un sabiedriskās dzīves "Meku", pie Tamadzes pieminekļa uzzināsim tā vēsturi un ievēlēsimies vēlēšanos un aplūkosim Sioni templi, kurā glabājas Gruzijas sargātājas Sv. Nino krusts. Ar funikulieri pacelsimies Mtacminda kalnā, no kura augstumiem pilsēta ir redzama kā uz delnas. Šeit Jums būs iespēja pavakariņot vienā no vecākajiem restorāniem pilsētā  -“Funikulieris”, kur pasniedz gardākos gruzīnu virtuves ēdienus un visgaršīgākos pončikus pasaulē!! (par pap. maksu: no 25 lari).Brīvais laiks. Atpūta un nakts viesnīcā.
 
3 diena: 26.05.19. (svētdiena). Rietumgruzija – Imeretija – leģendārās Kolhidas zeme – Martvili kanjons – Prometeja ala – Tskaltubo kūrorts – pikniks imeretiešu mājā.
Agras brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Rietumgruzijas reģionu. Pusdienu pauze gleznainajā Rikoti pārejā (par pap. maksu: no 20 lariem). Īsas pieturas laikā mēs noteikti pamēģināsim visgaršīgāko saldo gruzīnu maizi – nazuki, bet Shrosha ciematā iegriezīsimies keramikas tirgū. Tieši šeit var iegādāties vislabākos nacionālās keramikas izstrādājumus, kas būs Jums mīļa atmiņa no Gruzijas! Ierašanās Imeretijā. Ekskursija uz Prometeja alu. Gruzīnu leģendas vēsta, ka, kaut kur šajā apkārtnē, sadusmotie Olimpa dievi piekala nepakļāvīgo jaunekli Prometeju pie klints par to, ka viņš iedeva cilvēkiem svēto uguni. Kopējais alas garums, ar vairākām pazemes upēm un pat ezeriem, ir aptuveni 11 km. Tās dziļums ir aptuveni 20 metri, un pastāvīgā temperatūra alas iekšpusē 14 grādi. Šis unikālais dabas objekts ar dīvainu formu stalaktītiem, kurus papildina, ar īpaša apgaismojuma palīdzību radīts, krāsu karuselis un cilvēka fantāzijas lidojums, aiznes brīnumainas pasakas ilūzijā un izraisa neaprakstāmu sajūsmu. Ekskursija uz Gachedili (Martvili) kanjonu ar smaragddzidru tīru ūdeni, kas traucas gleznainu klinšu apskāvienā.  Šī dabas rezervāta garums sasniedz 2400 metrus un dziļums 20 līdz 40 metrus. Šeit mēs pavizināsieties ar laivām. Izvietošanās un atpūta viesnīcā slavenajā Tskaltubo kūrortā. Vakarā mūs gaida imeretiešu ēdienu gatavošanas meistarklase un pikniks parku mākslas dārzā Vita Garden – šašliki, hačapuri un izmekletie Imeretijas ēdieni un slavenie vīni! Nakts viesnīcā.
 
4 diena: 27.05.19. (pirmdiena).  Zelta Aunādas zeme – Kutaisi. Sveicināta Melnā jūra – mēs braucam!!! Kutaisi – Batumi.
Brokastis viesnīcā. Izbraukšana uz Kutaisi. Ar Kutaisi pilsētu ir saistīts mīts par Argonautiem un Zelta Aunādu. Apskates ekskursija pa Kutaisi. Pilsēta ir uzcelta Rioni upes krastos. Mēs pastaigāsimies pa Vecpilsētas ieliņām un iemetīsim monētu Kolhidas strūklakā, bet pēc tam apmeklēsim Bagrata katedrāli. To var redzēt no jebkuras vietas pilsētā un tā kalpo ne tikai kā garīgas nozīmes celtne, bet arī kā vienotas gruzīnu tautas simbols. Pauze pusdienām – megrēliešu virtuves ēdieni ir vieni no visgaršīgākajiem un izmeklētākajiem  visā Gruzijā (par pap. maksu: no 20 lari). Izbraukšana uz Adžāriju. Ierašanās Batumi, izvietošanās un atpūta viesnīcā.
 
5 diena: 28.05.19. (otrdiena).  Batumi – atpūta pie jūras. Vakara pastaiga pa pilsētu.
Brokastis viesnīcā. Atpūšamies, sauļojamies, peldamies jurā un pastaigājamies pa pilsētu! Batumi – Melnās jūras piekrastes pērle, pilsēta, kas slīgst krāšņos zaļumos, kur valda brīvība un jautrība, kur dzīvīgums nenoplok līdz pat vēlai naktij. Pilsēta pārsteidz ar savām košajām ugunīm un strūklakām, lielisku piekrastes promenādi un skvēriem, ar seniem kolorītiem vecpilsētas namiņiem, kas izdaiļoti ar koka un metāla mežģīnēm. Iesakām nobaudīt tasīti aromātiskas kafijas, kas gatavota uz smiltīm un slaveno Adžārijas hačapuri. Vakarā – ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas. Aizraujoša pastaiga pa pilsētu vakara noskaņās, kas ilgstoši paliks Jums atmiņā. Jūs apmeklēsiet Piejūras parku – bulvāri, kas stiepjas gar pludmali 12 km garumā, Piazza laukumu, Neptūna strūklaku, Argonautu laukumu ar Mēdejas un zelta aunādas statuju, pie kuras dzirdēsiet interesantu stāstu par leģendāro Kolhīdu un pasakaino Mēdejas un Jāsona mīlestību. Jūs redzēsiet arī dejojošās strūklakas un 3D lāzeršovu. Atpūta un nakts viesnīcā Batumi.
 
6 diena: 29.05.19. (trešdiena).  Batumi Botāniskais dārzs un Zaļā raga pludmales – īsta paradīze! Delfinārijs – skatāmies, priecājamies, peldam!
Brokastis viesnīcā. Batumi botāniskā dārza apmeklējums. “Pasaules daba miniatūrā” - šodien mēs redzēsim visu mūsu planētas dabu! Tikai šeit dažu stundu laikā var paspēt pabūt tādos tālos reģionos kā Austrālija, Jaunzēlande, Austrumāzija, Himalaji, Ziemeļ un Dienvidamerika un Vidusjūras reģions. Meksikāņu kaktusi un japāņu dārzs, ziedi no Ķīnas un bambusa audzes, palmas, liānas, eikalipti un koki ar simtiem sakņu. Un kāds gaiss! Un bezgalīgās Melnās jūras skati! Pastaigas laikā pa botānisko dārzu, izspēlēsim īsu bet aizraujošu kvestu “Dārgumu noslēpumi!”. Botāniskais dārzs pa kalna nogāzi nolaižas līdz Zaļā raga pludmalei, kas ir pati gleznainākā Adžārijā.  Šeit, pēc parka apskates, var ienirt maigajās jūras putās! Atgriešanās Batumi, laiks atpūtai.
Vakarā iesakām apmeklēt slaveno Batumi Delfināriju (ieejas biļete no  15 lari, bērniem līdz 6 g. – bez maksas). Izrāde sajūsminās ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos. Veiklo delfīnu repertuārā ir aptuveni 30 dažādu priekšnesumu: dejas, spēles ar bumbām un riņķiem, balansēšana uz astes un prātam neaptveroša sinhronā peldēšana.  Jums būs interesanti piedalīties interaktīvajos numuros, kuros paši aktīvākie varēs izmēģināt savus spekus delfīnu treneru lomā. Saka – ja  pieskarsieties delfīnam – piepildīsies viens Jūsu sapnis! Pamēģiniet!!! Tie, kas vēlas, var  papeldēt ar delfīniem atsevišķā baseinā (par pap. maksu: no 30 €). Droši vien katrs no mums sapņo vai ir sapņojis kādrez peldēt ar delfīniem. Tas šķiet tik maģiski un pasakaini!
Atpūta un naksts viesnīcā.
 
7 diena: 30.05.19. (ceturtdiena). Kapteiņa Granta bērni - jūras minikruīzs – makšķerēšana – mācībstunda pie kapteiņa - peldēšanās!
Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras un pastaigas pa pilsētu. Dienas otraja pusē iesakām doties izbraukuma ekskursijā Nr.1 “Mini kruīzs pa jūru” (par pap. maksu - 45 €, bērniem līdz 15 g. - 35 €). Jūs mīlat jūru, viļņus, zilas debesis un delfīnus? Protams – jā! Jūs pavadīsiet divas neaizmirstamas stundas pieredzējuša un jautra kapteiņa kompānijā, pavērosiet delfīnus un izbaudīsiet skaistas jūras ainavas! Mēs atstāsim Batumi ostas ūdeņus un dosimies uz Zaļā raga pusi. Pa ceļam visiem, kas vēlēsies, kapteinis pasniegs mācībstundu zvejošanai jūrā. Peldamies, baudam vēsu vīnu, limonādes, sulas, atpūšamies un fotografējam, bet, atgriežoties ostā, ļausimies skaistajam Melnās jūras saulrietam! Atpūta un naksts viesnīcā.
 
8 diena: 31.05.19. (piektdiena). Kalnu Adžārija – ūdenskritums – cietoksnis un arku tilts – vīns un hačapuri!
Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija Nr. 2 “Kalnu Adžārija” (par pap. maksu - 45 €, bērniem līdz 15 g. - 35 €): tā ir viena no skaistākajām vietām uz zemes, tā ir saulaina zeme ar vistīrāko gaisu un bagātīgu augu valsti. Brauciena laikā jūs redzēsiet lieliskus kalnu mežus, visgarāko Adžārijas upi – Adžarisckali, akmens arku tiltus un apskatīsiet Gonio cietoksni, kurš sagalabājies vēl no grieķu – romiešu laikiem: arheoloģijas muzejs, viduslaiku muitas punkts un romiešu termas. Ekskursijas turpinājumā apstāsimies pie visaugstākā Adžārijas ūdenskrituma  Mahunceti un apskatīsimies akmens arku tiltu, kas saglabājies no carienes Tamāras laika, kas bija gruzīnu karaļvalsts zelta laikmets. Netālu no Kedas ciema, Mahunceti miestiņā mēs apmeklēsim adžāru vīna saimniecību, nogaršosim labakās vietejo vīnu šķirnes, vīnogu sulu, redzesim vīna pagrabus un uzzināsim adžāru vina darīšanas vēsturi. Pats vīndaris pacienās mūs ar tradicionālām uzkodām un adžāriešu ēdieniem (adžāriešu mielasts). Atgriešanās Batumi, atpūta un nakts viesnīca.
 
9 diena: 01.05.19. (sestdiena). Jā! Mums vajag redzēt arī Turciju!!! Bizantijas pilsēta Trabzona Turcijā!
Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras vai izbraukuma ekskursija Nr. 3 “Bizantijas pilsēta Trabzona” (par pap. maksu – 75 €, bērniem līdz 15 g. – 60 €). No Batumi līdz Turcijas robežai ir tikai daži kilometri. Kāpēc neaizbraukt, kaut vai uz vienu dienu? Kopā ar mums Jūs varēsiet nokļūt vēsturiskajā Trabzonā – vienā no lielākajām Bizantijas pilsētām, kas radusies 750 gadus pirms mūsu ēras kā vislielākā grieķu austrumu kolonija pie Melnās jūras. Ekskursijas laikā Jūs redzēsiet daudzus bizantiešu ēras arhitektūras pieminekļus: bijušo Sv. Sofijas baznīcu, Fatiha mošeju un senās pilsētas fortu sienas. Mēs apmeklēsim Ataturka pili – villu, kas atrodas gleznainā priežu audzē. Nav iespējams pabūt Trabzonā un neapmeklēt vietu ar nosaukumu Sumela, kur lielā augstumā uz klinšainas kores atrodas Melnā kalna Dievmātes klosteris. Elpu aizraujoši skati uz apkārtni un pašu klosteri, kura atrašanās vieta šķiet īsts brīnums! Kā gan izdevās 6. gadsimtā to uzcelt tādā nepieejamā vietā? Pēc svētvietu apmeklējuma ir īstais laiks pastaigāties pa mājīgajām Trabzonas ieliņām, kas burtiski piesūkušās ar vēsturi un noslēpumiem ... Daudzas ielu bodītes un veikali izklaides centros piedāvā lielu dažādu suvenīru izvēli, atmiņai par šo vareno pilsētu.
Iepirkšanās par viszemākajām cenām Turcijā, vienā no lielākajiem iepirkšanās centriem Eiropā "FORUMS”,  kur Jūs varēsiet iegādāties slavenu pasaules brendu iapģērbus, apavus, aksesuārus un juvelierizstrādājumus. Jūs gūsiet īstu baudījumu no pirkumiem! Diena sola būt bagāta un ļoti patīkama! Vakarā atgriešanās Batumi. Atpūta un nakts viesnīcā.
 
10 diena: 02.06.19. (svētdiena). Atpūta Kvariati piekrastē. Vakara izklaides Kobuletā!
Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras Kvariati kūrortā (15 km no Batumi – Turcijas robežas tuvumā). Pludmales atrodas tālu no lielceļiem un tās ieskauj kalni ar eikaliptu biezokņiem. Tāpēc šeit vienmēr ir klusi un mierīgi. Peldamies tirkīzzilā ūdenī, sauļojamies un laiskojamies saulē. Pludmalē ir sauļošanās krēsli ar saulessargiem, kā arī īpaši bērnu plosti (par nelielu maksu). Kvariati atrodas vienīgais daivinga centrs valstī, kur katrs interesents pats savam acīm var aplūkot šejienes zemūdens pasauli. Atpūta, iespējams papusdienot kādā no vietējām piekrastes kafejnīcām.  Atgriešanās Batumi.
Vakarā piedāvājam izbraukuma ekskursiju Nr. 4 - izklaižu un atrakciju parka “Tsitsinatela” apmeklējumu Kobuletā(par pap. maksu - 20 € tranzīts; ieejas biļete – no 10 lari). Tā ir īstas svētku un jautrības pilsētiņa! Parks atrodas tieši pludmalē un pilnībā atbilst savam nosaukumam, kas tulkojumā no gruzīnu valodas ir “Jāņtārpiņš”. Vakara laikā viss šeit mirdz un laistās daudzkrāsainās gaismās, radot neticami fantastisku skatu. Blakus atrodas parks “Gruzija miniatūrā”, kur izvietotas Gruzijas 44 galveno arhitektūras pieminekļu miniatūras. Ja neesat vēl apceļojis visas interesantākās vietas, Jūs varat iegūt vispārēju iespaidu par galvenajiem Gruzijas apskates objektiem un uzmest plānu nākamajiem ceļojumiem.  Atpūta un naksts viesnīcā.
 
11 diena: 03.06.19. (pirmdiena). Atvadas no Adžārijas, atgriešanās Tbilisi, imeretiešu pusdienas Dimi ciematā un mājas vīna un augļu degustācija. Sazano ūdenskritums.
Brokastis viesnīcā. Rīta pastaiga gar jūru. Izbraukšana uz Tbilisi. Pa ceļam apmeklēsim slaveno Ureki kūrortu ar īpašajām magnētiskajām smiltīm. Palaiskosimies pludmalē un izpeldēsimies jūrā! Pusdienas Dimi ciematā, zemnieku mājās – slavenā ačma, šašliks, gruzīnu gardumi , augļi un vīns uz atvadām. Imeretiešu ēdienu gatavošanas meistarklase – mācāmies, gatavojam, nogaršojam.  Mūsu ceļš dosies caur gleznaino Rikoti pāreju, kur apstāsimies, lai ienirtu vēsajos Sazano ūdenskrituma ūdeņos. Jūs redzēsiet klinšainās krituma kaskādes un atsvaidzināsieties dabas radītajā peldvietā. Tas ir lieliski! Vakarā ierašanās Tbilisi, pastaiga pa pilsētu. Plkst. 02:00 transfērs uz lidostu.
 
12 diena: 04.06.19. (otrdiena). Atgriešanās mājās.
Bezgala laimīgi, mēs pametam šo skaisto un viesmīlīgo zemi .. bet pārliecināti, ka tikai uz īsu brīdi! Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst.04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst.07:15* ierašanās Rīgā.

Ceļojuma cena: 995 € 895 € 

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):
• Avansa iemaksa piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu 30% no ceļojuma summas.
• Atlikusī summa jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma.

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic);
- Rokas bagāža (svars 8 kg, izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (svars 20 kg, 100х50х80 cm);
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 2 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tbilisi;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 1 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Tskaltubo;
- Nakšņošana divvietīgā numurā: 7 naktis ar brokastīm 3* viesnīcā Batumi;
- Profesionāla vietējā krievvalodīgā gida pakalpojumi;
- Ekskursijas pēc programmas;
- Transporsta apkalpošana visa ceļojuma laikā;
- Visas ieejas biļetes programmā paredzētajos apskates objektos (muzejos, baznīcās, vīna pagrabos un citi);
- Vīna un dabiskās limonādes "Lagidzes Ūdens " degustācija Mchetā;
- Gruzīnu dejas meistarklase;
- Imeretiešu ēdienu gatavošanas meistarklase Vita Garden;
- Pusdienas Dimi ciematā un tradicionālo ēdienu gatavošanas meistarklase;
- Ppikniks Vita-Garden;
- Gruzīnu kolorīts un viesmīlība.
 
Ceļojuma cenā nav iekļauts:
- Ceļojuma apdrošināšana līdz 65 g. – 11 €;
- Izbraukuma ekskursija Nr.1 “Mini kruīzs pa jūru” - 45 €, bērniem līdz 15 g. – 35 €;
- Izbraukuma ekskursija Nr. 2 “Kalnu Adžārija” - 45 €, bērniem līdz 15 g. – 35 € (iekļauts adžāriešu mielasts, vīnu un vīnogu sulas degustācija);
- Izbraukuma ekskursija Nr. 3  “Bizantijas pilsēta Trabzona” – 75 €, bērniem līdz 15 g. – 60 €;
- izbraukuma ekskursiju Nr. 4 - izklaižu un atrakciju parka “Tsitsinatela” apmeklējums (tranzīts) - 20 €.
 
Iegādāties ekskursiju paketi kopā ar ceļazīmi tagad ir IZDEVĪGĀK!
“Ekskursiju paketē” iekļautās Izbraukuma ekskursijas Nr.1; Nr.2; Nr.3; Nr. 4 = Maksājot Rīgā = 150.00 €/ bērniem līdz 15 g. -  115.00 €.

 
Papildus izdevumi pēc izvēles:
- Piemaksa par vienvietīgo SGL numuru – 175 €;
- Sēra pirtis par kabīni 2 – 3 personam – no 25 €;
- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 personai - 5€;
- Pusdienas restorānā Mchetā - no 20 lariem;
- Pusdienas Rikoti pārejā - no 20 lariem;
- Pusdienas Kutaisi – no 20 lariem;
- Delfinārijs - no  15 lariem, bērniem līdz 6 g. – bez maksas;
- Peldēšanās ar delfīniem – no 30 €;
- Ieejas biļete “Tsitsinatela” parkā – no 10 lari;
- Vakariņas restorānā “Funikulieris” – no 25 lari.

Rezervēt
Jautājumi?
(+371) 292 471 10 (+371) 266 17 848 info@mari.lv 09:00 ~ 17:00 (P.-Pt.)
13:00 ~ 14:00 (Pusdienu pārtraukums)