AVIOTŪRE UZ ALBĀNIJU (ATPŪTA PIE JŪRAS UN EKSKURSIJAS) 2019

Vispārīga informācija

Albānija ir visnoslēpumainākā un nezināma valsts Eiropā ar ļoti skaistu dabu, gleznainiem kanjoniem un ļoti tīrām pludmalēm.
Tūristu sezona ilgst no maija līdz oktobrim, vidēja gaisa temperatūra ir +25..+26 °С. Gadā ir aptuveni 300 saulainu dienu.


CENA NO 199 EURO EKSKURSIJA PAKETI
CENA NO 379 EURO BEZ EKSKURSIJU PAKETI

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu laiku lūgums skatīti 1 – 2 dienas pirms ceļojuma mūsu mājas lapā, sadaļā “Izbraukšanas grafiks”).
Aviopārlidojums Rīga – Podgorica (~20:00 – 21:40).
Transfērs no Melnkalnes lidostas uz Albānijas kūrortpilsētu Velipoje.
Pilsētas piekrastes līnija ir ap 20 km gara. Piekrastē atrodas skaistas, gleznainas pludmales ar tīru un starojošu Adrijas jūru. Netālu no krasta ir restorāni, no kuriem daži strādā visu diennakti, kā arī kafejnīcas un veikali.
Iekārtošanas izvēlētajā viesnīcā.
3* viesnīca pēc "Fortūnas" sistēmas
4* viesnīca
3* viesnīca Lokaj
Viesnīca Lokaj atrodas ~ 400 no pludmales.
Viesnīcas numuri ir aprīkoti ar visām nepieciešamajām mēbelēm un aprīkojumu: gaisa kondicionieris, TV,  privātā vannas istaba.
Apmeklētāju labsajūtai: atklātais baseins ar sauļošanās krēsliem, bārs, restorāns, wi-fi.
Lakaj2252

2. DIENA

Brokastis.
Atpūta pie jūras. Otrajā dienas pusē ekskursijas brauciens uz Škodru.
Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120.000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā. Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums (galvenā Romas – katoļu baznīca pilsētā). Pastaiga pa pilsētu: Skaistas, šauras ieliņas, kurās slejas 18.gs. divstāvu un trisstāvu mājas.  Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiskā triāde ir katrā Albānijas pilsetā, kur musulmaņu mošejas ir kaimiņos ar katoļu un pareizticīgo baznīcām. Tas arī parāda, cik liela harmonija valda starp dažādajām reliģijām.
Atgriešanās viesnīcā. Atpūta.

3. DIENA.

Brokastis.
Brīva diena. Atpūta pie jūras.
Dienas otrajā pusē “Gastronomiska tūre kalnainajā Albānijā”.
Dosimies uz vīna plantāciju, kur audzē daudzas vīnogu šķirnes, vēlāk apmeklēsim vienu no lielākajām vīna ražotnēm  “Kantina”, kur Jums būs iespēja izbaudīt Albānijas vīnus un iegādāties mīļākās šķirnes (pudeles cena, sākot no 5 EUR).
Pēc degustācijas dosimies nelielā ceļojumā pa gleznaino ceļu gar Skadaras ezeru uz vienu no noslēpumainākajām un apburošajām kalnu grēdām Albānijā. Monumentālo kalnu maģija apvienojumā ar savvaļas dabu ļaus iegrimt fantāziju pasaule. Tautas valodā šos kalnu dēvē par “Nolādētājiem kalniem”.
Tālāk pusdienas ciematiņā, kur Jums būs iespēja izbaudīt tradicionālo albāņu virtuvi, kā arī nogaršot slavēno kalna foreli.  
Brīvs laiks.

4. DIENA

Brokastis.
Atpūta pie jūras, vai, pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens uz “Tirānu – Kruja” (papildu maksa 50 EUR).
Ceļš uz Albānijas galvaspilsētu – Tirānu.
Tirāna ir lielākā pilsēta Albānijā. Iedzīvotāju skaits pārsniedz vienu miljonu, bet vienlaikus tā ir visjaunākā pilsēta Albānijā, kas tika dibināta 17.gs. Gājēju ekskursijas laikā pilsētā redzēsim: prezidenta rezidenci, parlamenta ēku, bijušā diktatora Envera Hodžas māju, Mātes Terēzas laukumu, Ethem Beja mošeju u.c. Pēc vēlēšanās, BunkArt apmeklējums. Pazemes bunkurs, kuru 80.gados uzcēla Albānijas Iekšlietu ministrija atomkara gadījumam. Brīvs laiks.
Ceļš uz Kruju.
Kruja ir viduslaiku pilsēta, kas ir uzcelta 600 metru virs jūras līmeņa. Cīņas centrs pret Osmaņu impēriju un Albānijas leģendārā varoņa – Skanderbega – dzimšanas vieta. Cietokšņa un pilsētas etnogrāfijas muzeja apmeklējums. Brīvs laiks senajā 17.gs. austrumu tirgū. Pēc vēlēšanās, pusdienas Krujā ar tradicionālajiem albāņu ēdieniem (papildus maksa).
Atgriešanās viesnīcā. Atpūta.

5. DIENA

Brokastis.
Brīva diena. Atpūta pie jūras.

6. DIENA

Brokastis.
Ekskursijas brauciens uz „Duresa – Berata”.
Ceļš uz Duresu.
Duresa – otra lielākā pilsēta Albānijā, kas atrodas Adrijas jūras krastā. Duresa tika dibināta 7. gs. p.m.ē. Pastaigas ekskursijas laikā redzēsim: arheoloģijas muzeju, 5. gs. Bizantijas tirdzniecības centru, pilsētas sienas, kas palikušas no 5. gs., 2. gs. romiešu amfiteātri, venēciešu torni un citus populārākos apskates objektus . Brīvs laiks
Ceļš uz Beratu
Pilsēta tika dibināta 7. gs. p.m.ē., kurai piemīt unikāla arhitekrūra – māju jumti slejas cits pāri citam. Berata atrodas UNESCO aizsardzībā . Beratas cietokšņa apmeklējums – lielākais cietoksnis Albānijā. Tikai cietokšņa teritorijā atrodas 40 mazas pareizticīgo baznīcas. Vienā no tām ir izveidots Svētā Onufrija muzejs. Onufrijs – slavens 16. gs. Albāņu mākslinieks, kas zīmēja ikonas. Divu unikālu kvartālu apmeklējums – Mangalēms un Gorica.
Brīvs laiks. Atgriešanās viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis.
Brīva diena. Atpūta pie jūras.

8. DIENA

Brokastis.
No rīta numuru atbrīvošana, ceļš uz Melnkalni.
Ekskursijas programma.
Brauciens augšup kalnos pa gleznainu kalna ceļu. Pietura panorāmas laukumā ar skatu uz Budvas Rivjēru. Cetines pilsētas apskats, kas ir senā Melnkalnes karaļu galvaspilsēta. Cetine – tipiska Melnkalnes pilsēta, kur mīt Melnkalnes dvēsele. Ieinnteresetie varēs apmeklēt Nikolas karaļa muzeju, kas bija pēdējais Melnkalnes monarhs. Muzejā ir saglabāta karaļu ģimenes priekšmeti, tai skaitā mēbeles, trauki, personīgas mantas, karaļa ieroči, Eiropas monarhu dāvanas, princešu tērpi. Cetinē atrodas arī klosteris, kur glabājas kristiešu pasaules relikvijas. Tad uzbrauksim vēl augstāk kalnos, Neguši ciematā.
Kādreiz Neguši bija Melnkalnes monarhu rezidence, bet mūsdienās tas ir nacionālo delikatešu izgatavošanas centrs. Šeit ražo slaveno Melnkalnes pršutu (kūpināti vītināts cūkgaļas šķiņķis) saskaņā ar senām receptēm, kā arī sierus, desas, vīnu un rakiju.
Brīvs laiks degustācijai par papildu maksu (4,50 EUR) un Melnkalnes delikatešu iegādei.
Maršruts beidzas, nokāpjot pie Kotoras līča. Slavens ceļš, kas sastāv no 25 pagriezieniem, atklāj skatu uz līci no putna lidojuma augstuma. Tiek paredzēta pauze, lai uzņemtu bildes. Brīvs laiks.
Transfēŗs Melnkalnes lidostā. Lidojums Podgorica-Rīga (22:25– 2:00).

 
 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS

Lidojums Rīga – Podgorica – Rīga
Rokas bagāža līdz 5 kg
Nododamā bagāža līdz 20 kg
Izmitināšana izvēlētajā viesnīcā - 7 naktis ar brokastīm (divvietīga izmitināšana)
 

EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE
189 €

Ekskursijas brauciens „Duresa – Berata”  
Ekskursija Škodrā  
Ekskursijas brauciens uz Melnkalni  
Gastronomiska tūre kalnainajā Albānijā  
Grupas vadītāja pakalpojumi  
Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta  

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Ja ceļojat viens - obligāta piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu 3* viesnīcā - 120 €  
Ja ceļojat viens - obligāta piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu 4* viesnīcā - 180 €  
Ekskursijas brauciens uz “Tirānu – Kruja” - 50 €  
Ēdināšana 3* viesnīcā (6 vakariņas + 1 pusdienas) - 40 €  
Ēdināšana 4* viesnīcā (6 vakariņas + 1 pusdienas) - 50 €  

PAPILDUS TIEK APMAKSĀTS

Tūristu nodeva par uzturēšanos Albānijā - 1 €/ cilv./dienā
 

APMAKSĀTS UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Ieejas biļetas apskates un izklaides vietas tiek apmaksaātas papildus, pēc vēlēšanās. Orientējošas izmaksas vienā apskates vietā ~ 3 EUR.
Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu

Rezervēt