Vācija romantiķiem un filmu faniem

Vispārīga informācija

Datumi: 19.04; 03.05; 21.06; 25.07; 28.08 (4 dienas / visas naktis viesnīcās)

Berlīne un kino  - Baha un Gotes Leipciga - Pelnrušķītes pils Moritzburg - Drēzdenes vakara romantika

VISAS EKSKURSIJAS IR IEKĻAUTAS CENĀ

1. diena
Izbraukšana no Rīgas. Tranzīts caur Latviju, Lietuvu un Poliju.
Nakšņošana viesnīcā pie Vācijas un Polijas robežas.

2. diena
Brokastis viesnīcā. Ceļš uz Berlīni. Berlīne ir izteikti kinematogrāfiska pilsēta. Pilsētas ielas bieži vien redzamas Eiropas un Holivudas filmās. Šeit tiek rīkots viens no pasaules nozīmīgākajiem kinofestivāliem. Berlīnē strādāja un strādā cilvēki, kuri veica nozīmīgu ieguldījumu kino nozares attīstībā. Iedziļinoties kinematogrāfijas vēsturē, Jūs izpratīsiet šī mākslas veida specifiku, uzzināsiet par attīstības pirmsākumiem un pavērsiena posmiem. Mēs runāsim par vāciešiem, kuri guva panākumus šajā nozarē, iespējams, Jūs būsiet pārsteigti, izdzirdot tik daudzus slavenus vārdus - jā, visi šie cilvēki nāk no Vācijas! Viņu vārdus redzēsiet Berlīnes Slavas alejā. Ielūkosieties vietā, kur jau vairāk nekā 50 gadus notiek slavens kinofestivāls «Berlināle», apmeklēsiet Marlēnas Dītrihas laukumu, atklāsiet, kur atrodas Vācijas lielākais Kino un televīzijas muzejs, un noteikti vēlēsieties tur nokļūt. Pēc pilsētas iepazīšanas, jums būs šāda iespēja.  Maksa par ieeju muzejā ir iekļauta tūres cenā.
Ekskurisija galvenā daļa ir veltīta slavenajām filmām, kuru ainas (vai visa filma) tika filmētas Berlīnes ielās; mūsu gids ir piedalījies dažu šo filmu filmēšanas procesā.  Atceroties kinodarbu sižeta līniju, atradīsiet «ainu fragmentus», izpētīsiet Berlīnes arhitektūras pieminekļus un ievērojamākus apskates objektus. Atklāsiet (vai atcerēsieties?), kuru filmu varoņi staigāja pa Alexanderplatz laukumu un Friedrichstraße ielu, redzēsiet franču baznīcu Gendarmenmarkt laukumā un izstaigāsiet ielas, kurās klaiņoja filmas «Bēdīgi slavenie mērgļi» varoņi, savas pagātnes lietas kārtoja «Borna pārspēks»varonis un mira filmas “Sievietei neveicas” (“Atomic Blonde”) varoņi. Pēc pastaigas vēlreiz gribēsiet noskatīties daudzas slavenas filmas, lai tajās atpazītu sava sena paziņas - Berlīnes - nostūrus. Pēc brīvā laika Berlīnē, atgriešanās viesnīcā.
Nakšņošana viesnīcā.

3. diena
Brokastis viesnīcā. Lieliska diena Saksijas zemē. Rīta pastaiga Leipcigā. Vai zinājāt, ka saskaņā ar New York Times 2010.gada vērtējumu, Leipcigu uzskata par pasaules interesantākajām un saistošākajām pilsētām? «Mazā Parīze», «Pilsēta - gadatirgus», Baha pilsēta… Leipcigai ir ar ko lepoties un ko parādīt! Bahs, Gēte, Leibnics, Lesings, Vāgners, Šūmans, Nīče, Tibke un Mazurs… Iepazīsimies ar Leipcigas vecpilsētas ēkām, lieliskām pasāžām, dārgajiem zīmolu veikaliem un tirdzniecības centriem, kā arī omulīgajām kafejnīcām un restorāniem. Mēs apmeklēsim Sv.Tomasa baznīcu, kur  J.S. Bahs kalpoja par dziedātāju, kā arī Aierbaha pagrabu,  kur mēdza iegriezties jaunais Gēte un aprakstīja Fausta lidojumu uz mucas. Pateicoties šim darbam, pagrabs iekaroja pasaules slavu. Esam pārliecināti, ka iepazīstot Leipcigu, jūs iemīlēsiet šo pilsētu un vēlēsieties atgriezties vēlreiz.
Dodamies uz Moricburgu. Moricburgas galvenais apskates objekts ir Mednieku pils uz ūdens, ko uzcēla kā hercoga Morica medību māju 1542-46.g., pils atrodas ezeru un mežu ielenkumā.  Pēc Augusta Stiprā pavēles ēku 1723-36.g. pārbūvēja barokālā stila pilī ar skaistu terasi, ko rotā skulptūras un vāzes. Jūs redzēsiet pasaules slavenāko briežu, aļņu un stirnu ragu kolekciju. Īpašu uzmanību pelnīja kapliča ar apzeltītajiem rotājumiem, un, protams, slavenā «Federzimmer» - Augusta Stiprā guļamistaba ar gultu, kuru rotā no vairāk nekā miljons putnu spalvu veidots baldahīns.  Pēc ilggadīgas restaurācijas guļamistaba atkal ir pieejama Pils apmeklētājiem. Ēkas parādes ieeja ar dubultajām kāpnēm ved pie liela dīķa, kur uzbūvēta miniatūra osta. Šī vieta kalpoja par dekorāciju «Jūras kaujām» - iecienītākajai Augusta Stiprā izklaidei. 1973.gadā Moricburgas pils apkaimē filmēja Vācijas Čehijas kulta filmu «Trīs rieksti Pelrušķītei». Ne velti šis vietas piesaista gleznotājus un fotogrāfus. Mēs esam pārliecināti, ka šeit jūs atradīsiet interesantus motīvus fotogrāfijām.
Pēc pils apmeklējuma turpināsim ceļojumu uz Saksijas galvaspilsētu - Drēzdeni.  Mūsu pastaiga domāta romantiķiem, kas vēlas iepazīt vakara Drēzdeni, kad ieslēdzas laternas, pilsētu pārņem klusums un tā nesteidzīgi kļūst pasakaina! Mēs dodamies ceļā pār Augusta tiltu, uz Elbas labo krastu.  Paveras fascinējošs skats uz nepārspējami apgaismotu vecpilsētu: Mākslas akadēmija ar apzeltītu Famas figūru, Dievmātes baznīcas kupols, Pils vārti, katoļu katedrāle, Operas un baleta teātris… laternu un ēku gaismas atspulgi upes ūdeņos raisa atmiņā slaveno gleznotāju Kanaleto un Kristiāna Johāna Dāla mākslas darbus, kuri savās ainavās iemūžināja šo skatu! Ne velti Drēzdene bija nozīmīgs centrs tādiem Vācijas romantisma ainavu gleznotājiem, kā Kaspars Dāvids Frīdrihs, Ludvigs Rihters, Karls Gustavs Karuss u.c. Debesīs kļūst tumšākas un mēs nesteidzīgi dodamies tālāk pa laternu apgaismotām ielām, lai atklātu noslēpumainībā tītās Drēzdenes vietas… Japāņu pils, Karaliskās ielas seno ēku pagalmu labirinti, Alberta laukums ar strūklakām un efektīgu apgaismojumu, «Zelta jātnieks» - Augusta Stiprā piemineklis, Pils laukums, Firstu un karaļu gājiens…un neatkārtojamais Cvingers, kura sienas rotā amūri un nimfas, tritoni un satīri! Ceļš uz viesnīcu.
Nakšņošana viesnīcā.

4. diena
Brokastis viesnīcā. Ceļš uz Rīgu. Tranzīts caur Poliju, Lietuvu un Latviju. Ierašanās laiks Rīgā ir atkarīgs no ceļa apstākļiem, aptuvenais laiks - pusnakts.

Svarīga Informācija

Ceļojuma cena:
€ 210.00 (1 vieta autobusā)
€ 270.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā)
€    70.00 (piemaksa par 1-vietīgu numuru SNGL)

Ceļojuma cenā ietilpst:
- Visas izbraukuma ekskursijas;
- Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris), ceļu nodokļi, autostāvvietas;
- Nakšņošana viesnīcās 2-3*. Nakšņošana 2-3-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);
- Grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus izmaksas:
- Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem - 5 € (līdz 65 gadiem) / 10 € (65+);
- Kino un telēvizijas muzejs - 6 €;
- Moricburgas pils - 8 €
 

Rezervēt