SANKTPĒTERBURGA

Vispārīga informācija

1. DIENA

Agri no rīta izbraukšana no Rīgas uz Pleskavu (precīzu izbraukšanas laiku Jūs varat aplūkot mūsu mājas lapā 1-2 dienas pirms tūres, sadaļā "Izbraukšanas grafiks")
Ierašanās Pleskavā.
Ekskursija.
Senā krievu pilsēta Pleskava, kas radās vēl "vikingu aicinājumu" laikos, daudz agrākas apmetnes vietā, kopš sen seniem laikiem bija Novgorodas īpašumu dienvidu-rietumu robežas saudzētājs. XI gadsimta beigās - XII gadsimta sākumā uz Veļikaja un Pleskavas upju augsta krastā tika uzcelts pirmais akmens cietoksnis. Apkaimes bardzība un biežie kari ar ienaidnieku atstājuši savas zīmes uz šīs pilsētas izskata un tās iedzīvotāju rakstura.
Pleskavā glabāja atmiņas par Krievu zemes aizstāvjiem un īpaši godāja Svētus kņazus-kareivjus - Dovmontu - Timoteju un Vsevolodu - Gavriilu. Uz augsta kalna Pleskavas upei iekrītot Veļikaja upē šodien atrodas Pleskavas kremlis - Kroms - ar jaudīgiem torņiem un balts akmens sienām. Šī teritorija vecos laikos bija ļoti ērta aizstāvēšanai: augsts stāvkrasts, kuru no trim pusēm ieskauj ūdens, bet no dienvidiem pie kalna kādreiz atradās gravis un purvs.
Brīvais laiks
Brauciens uz Sanktpēterburgu.Ierašanās.Nakšņošana viesnīcā.

2. DIENA

Brokastis (papildu maksa 5 eur).
Ekskursija
Sanktpēterburgai ir veltīti daudzi epiteti. To dēvē par „Krievijas kultūras galvaspilsētu”, „Ziemeļvenēciju”, „Baltijas pērli”. Bet neviens no šiem epitetiem pilnā mērā nevar attēlot šīs pilsētas pie ūdens krāšņumu – dižo imperatoru, revolucionāru, rakstnieku un mākslinieku dzimteni. Ekskursijas laikā mums būs iespēja apskatīt pilsētas sirdi – Petropavlovskas cietoksni, kur savā laikā tika turēti daudzi slavenie impērijas gūstekņi, un kur savu pēdējo patvērumu meklēja valsts valdnieki. Mēs redzēsim Troicka tiltu, kuras būvēšanās ir piedalījies Eifeļtorņa dibinātājs – Gustavs Eifelis. Pastaigāsimies Marsa laukā, redzēsim romantisko Vasaras dārzu un ievēlēsimies vēlēšanos pie strūklakas. Mēs pastāvēsim pie Mihailovskas pils – viena no noslēpumainākajiem pilsētas objektiem, kur 19.gds. sākumā notika šausmīgs noziegums. Mēs redzēsim unikālus Sanktpēterburgas baznīcu ansambļus, uzzināsim, kāpēc savā laikā Aleksandrs Dimā nosaucis Ņevska prospektu par „iecietību ticības lietās ielu”, apbrīnosim Īzaka katedrāles majestātiskumu. Tālāk dosimies pie „Vara jātnieka”, lai tiktos ar Sanktpēterburgas dibinātāju – Krievijas imperatoru Pēteri I.Ekskursijas laikā būs dažas pieturas, kuru laikā Jūs varēsiet pastaigāties, labāk izzināt ievainojamākas vietas, apbrīnot pilsētas skatus un nobildēties .
Pēc tam Jums būs brīvais laiks lai patstāvīgi pastaigāties un paēst pusdienas.
Ekskursijas brauciens Puškinā (par ieejas biļetēm papildus samaksa)
Visizsmalcinātākā apskates vieta Carskoje Selo bez šaubām ir 18.-19. gds. pils un parka ansamblis. Būdams krievu imperatoru ārpilsētas rezidence, tas sevī glabā slaveno arhitektu (Rastrelli, Stasovs utt.) arhitektūras ideju. 
Šī ansambļa kompozīcijas centrs ir Jekaterinas pils. Uzsvērtais fasādes garums, ierāmēta apzeltīta skulptūras formu plastika atstāj neaizmirstamo iespaidu par ārējo izskatu. Interjerā var izcelt Lielās zāles, kā arī nesen atjaunotās Dzintara istabas varenumu, skaistumu un greznību. Jāpievērš uzmanība arī Zaļajai ēdamzālei, Arabesku zālei un Zilajai viesistabai.
Carskoje Selo — imperatoru vasaras rezidence un literārais Krievijas simbols. Pils un parka ansamblis – triju sieviešu, triju ķeizarieņu darbs – Jekaterinas I, Elizabetes Petrovnas un Jekaterinas II, kuru gaumes un vēlmes īstenoja tā laika labākie meistari. 
Vienlaicīgi, te viss atgādina par Aleksandru Sergejeviču Puškinu: liceja ēka, kur dzejnieks aizvadījis jaunības gadus, pieminekļi un parka alejas, kurus viņš apdziedājis savos darbos. Brauciens uz Puškinu, Carskoje Selo paredz pastaigu svaigā gaisā milzīgajā parka kompleksā- Jekaterinas parku, iepazīšanos ar Lielā Jekaterinas pils, Dzintara istabas interjeriem un blakus esošas slavenas Carskoje Selo licejas ēkas aizraujoša stāsta pavadībā. 
Puškina parka kompozīcijā ietilpst Jekaterinas, Aleksandra, Babolovska un Atsevišķais parki. Vislielāko platību aizņem Jekaterinas parks (103 ha). Par šī parka robežu ar galveno ceļu kalpo šaurais Kaskādes kanāls ar 12 kaskādes pakāpieniem. Parka ainavas daļas "rozīnīte" ir Ķīnas ciemats. 
Klasicisma arhitektūras stila paraugs ir Aleksandra pils, kurš arī rota Aleksandra parku. Parkā var apbrīnot virkni kanālu un tiltu pār tiem (Lielais Ķīnas tilts, Mazie Ķīnas tilti, Krusta tilts, Pūķa tilts).
Atgriešanas viesnīcā.

3. DIENA

Brokastis (papildu maksa 5 eur).
Brīvais laiks,  vai ekskursijas brauciens uz Pēterhofu (papildu maksa ieejas biļete ~500 rubļu).
*Pēterhofas strūklakas darbojas no 19.05.2018
Pēterburgā ir viss. Ir pat pašiem sava Versaļa, kas savā skaistumā nemaz nav sliktāka par franču. Tā ir Pēterhofa ar tās strūklakām.
Pēteris I ir izlēmis uzcelt greznu vasaras rezidenci, un 1723. gadā publika varēja skatīt izsmalcināto Pēterhofu, kas ne tikai kļuva par Krievijas caru rezidenci, bet arī par Krievijas uzvaras simbolu pār Zviedriju.
Strūklaku sistēmas uzlabošana ir turpinājusies arī pēc Pētera I nāves. Jau 19.gs. beigās Lejas parkā bija 150 strūklakas un 4 kaskādes, bet Augšējā parkā - 5 strūklakas un 1 kaskāde.
Līdz šai baltai dienai, tāpat kā 200 gadu atpakaļ, strūklakas nebeidz izbrīnīt. Pastaiga Lejas parkā atstās neizgludināmu iespaidu. Slavena Pēterhofas Lielā kaskāde ar Samsonu apbur ikvienu. Lielā kaskāde ir lielāka strūklaku konstrukcija pasaulē. Samsona figūra, kas pārplēš lauvas rīkli, ir varenuma apoteoze, Krievijas neuzvaramības simbols.
Muzejs-rezervāts „Pēterhofa” apvieno 21 muzeju (ieejas biļetes tiek apmaksātas atsevišķi). 
Brīvs laiks.
Vakarā, pēc vēlēšanās ekskursija „Nakts Sanktpēterburga ar tiltu pacelšanu” (papildu maksa 10 EUR).
Nakts Sanktpēterburga — tā nav cita pilsēta, tas ir šīs pilsētas īpašais noskaņojums, kuru varēsiet sajust ekskursijas laikā. Jūs izbrauksiet cauri ne tikai svinīgām krastmalām un laukumiem, bet apmeklēsiet arī īpašas vietas, kur tiek ievēlētas vēlēšanās, dzirdēsiet romantiskas leģendas, un, protams, redzēsiet tiltu pacelšanu (Izņemot datumu: 23.03.2018). Tā ir jau savdabīga Sanktpēterburgas tradīcija, kurā ikgadēji piedalās ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pilsētas viesi.
Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis (papildu maksa 5 eur).
Numuriņu atbrīvošana.
Ekskursijas brauciens uz Petropavlovskas cietoksni.
Cietoksnis atrodas uz Zaķu salas, kas sadala Ņevu divās daļās.
Nocietinājuma celtnes šajā atklātā laukumā ļāva organizēt aizsardzības uguni visā perimetrā, tāpēc Petropavlovskas cietoksnis plānā atgādina nepareizu sešstūri. Petropavlovskas cietokšņa būvēšana ritēja diezgan ātri – tā laika militāra darbība prasīja aktīvus darbus. Sākot ar maiju un līdz rudenim uz Zaķu salas ierīkoja lielus zemes vaļņus, kur novietoja simtiem ieroču. Darbos piedalījās karavīri, parastie strādnieki, kā arī Pētera I cīņas biedri. Par godu pēdējiem tika nosaukti cietokšņa bastioni – Nariškins, Meņšikovs, Trubecoj un, protams, Imperatora bastions, kura celtniecība tika veikta, imperatoram klātesot.
Tālāk apmeklēsim Īzaka katedrāli (+ ieejas biļete).
Īzaka katedrāle ir tradicionāla pareizticīgo baznīca ar pieciem kupoliem un četriem zvanu torņiem, kā arī фк 25 m diametrā galveno kupolu, kas vareni dominē pār visu celtni.
Katedrāles fasādes ir bagāti rotātas ar Bībeles sižetu skulptūrām. Katedrāles iekšējais interjers – tas ir gandrīz krāsaino akmeņu muzejs. Izņemot dažādus marmora veidus (baltais, zaļš, dzeltens, rozā un sarkans) un melno slānekli, kas atrodas uz katedrāles grīdas un sienām, te var arī atrast panno no jašmas un porfīra, bet altāris ir apklāts ar malahītu un lazurītu. Īzaka katedrālē ir vairāk nekā 60 mozaīku, 300 statujas un krievu mākslinieku gleznas.
Brīvs laiks.
Izbraukšana uz Rīgu.
Ierašanās Rīgā vakarpusē.
 

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS

3 naktis 3* viesnīcā
Vieta komfortablā tūrisma klases autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi (krievu valodā)

EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE
79 €

Ekskursija Sanktpēterburgā  
Ekskursijas brauciens Puškinā  
Ekskursijas brauciens uz Petropavlovskas cietoksni  
Īzaka katedrāles apmeklējums  
Ekskursija Pleskava  

PAPILDUS EKSKURSIJAS

Ekskursijas brauciens (Nakts Sanktpēterburga ar tiltu pacelšanu) 10 €
Ekskursijas brauciens uz Pēterhofu 15 €

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Оbligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos - 60 €  
3 brokastis viesnīcā - 15 €  
Īpaša cena vīzas noformešanai - iegādājoties ekskursiju paketi (standarta cena 75 €) - 35 €  

PAPILDUS TIEK APMAKSĀTS

Viesnīcā noteikti būs jāveic registrācijas iemaksu ārzemniekiem - 300 Rub / 1 cilv. - ko jāapmaksa 1 reizi recepcijā.
 

APMAKSĀTS UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Iegādājoties ceļojuma paketi: 3 brokastis (15 €) - dāvanā.
Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu

Rezervēt