AUTOBUSU TŪRE UZ KRIEVIJU (PLESKAVA – SANKTPĒTERBURGA – VEĻIKIJNOVGORODA - MASKAVA)

Vispārīga informācija

1. DIENA

Ceļš no Rīgas uz Pleskavu (precīzu laiku skatieties mūsu mājaslapā 1-2 dienas pirms brauciena sadaļā „Izbraukšanas grafiks”). Ierašanās Pleskavā.
Ekskursija pilsētā.
Senā krievu Pleskavas pilsēta, kas radusies vēl „varjagu iesaukšanas” laikos vēl senākās apmešanās vietas vietā, gadu simtiem bija priekšpostenis Novgorodas īpašumu dienvidrietumu robežām. Vēl 11.gs. beigās – 12.gs. sākumā upes krastos tika uzcelts akmens cietoksnis. Skarbā zeme un bieži kari ar ienaidniekiem atstāja iespaidu gan uz šīs pilsētas izskatu, gan to iedzīvotāju raksturu. Augstā pakalnā, kur upes ūdeņi satek kopā, pašlaik slejas augšā Pleskavas kremlis - Krom – ar vareniem torņiem un baltakmeņu sienām.
Brīvs laiks.
Ceļš uz Sanktpēterburgu.
Iekārtošanās *** viesnīcā. Atpūta. 

2. DIENA

Brokastis.
Ierodoties Sanktpēterburgā, Jūs gaida apskates ekskursija. Sanktpēterburgai ir veltīti daudzi epiteti. To dēvē par „Krievijas kultūras galvaspilsētu”, „Ziemeļvenēciju”, „Baltijas pērli”. Bet neviens no šiem epitetiem pilnā mērā nevar attēlot šīs pilsētas pie ūdens krāšņumu – dižo imperatoru, revolucionāru, rakstnieku un mākslinieku dzimteni. Ekskursijas laikā mums būs iespēja apskatīt pilsētas sirdi – Petropavlovskas cietoksni, kur savā laikā tika turēti daudzi slavenie impērijas gūstekņi, un kur savu pēdējo patvērumu meklēja valsts valdnieki. Mēs redzēsim Troicka tiltu, kuras būvēšanās ir piedalījies Eifeļtorņa dibinātājs – Gustavs Eifelis. Pastaigāsimies Marsa laukā, redzēsim romantisko Vasaras dārzu un ievēlēsimies vēlēšanos pie strūklakas. Mēs pastāvēsim pie Mihailovskas pils – viena no noslēpumainākajiem pilsētas objektiem, kur 19.gds. sākumā notika šausmīgs noziegums. Mēs redzēsim unikālus Sanktpēterburgas baznīcu ansambļus, uzzināsim, kāpēc savā laikā Aleksandrs Dimā nosaucis Ņevska prospektu par „iecietību ticības lietās ielu”, apbrīnosim Īzaka katedrāles majestātiskumu. Ekskursijas laikā mums būs vairākas pieturvietas, kuru laikā būs iespējams nedaudz pastaigāties, labāk apskatīt dažādus apskates objektus, aplūkot pilsētas skatus, iemūžinot to visu skaistās fotogrāfijās.
No ūdens varēsiet apbrīnot Sanktpēterburgu (piemaksa 15 EUR). Jūs redzēsiet Ziemas pili, Petropavlovskas cietoksni, Vasiļjevas salas strēli. Tiltu milzeņi. Jums būs iespēja izprast pilsētas dibinātāja ieceri. Pasaulē slavenie pieminekļi un mākslas darbi.
Ekskursijas brauciens uz Petropavlovskas cietoksni.
Cietoksnis atrodas uz Zaķu salas, kas sadala Ņevu divās daļās.
Nocietinājuma celtnes šajā atklātā laukumā ļāva organizēt aizsardzības uguni visā perimetrā, tāpēc Petropavlovskas cietoksnis plānā atgādina nepareizu sešstūri. Petropavlovskas cietokšņa būvēšana ritēja diezgan ātri – tā laika militāra darbība prasīja aktīvus darbus. Sākot ar maiju un līdz rudenim uz Zaķu salas ierīkoja lielus zemes vaļņus, kur novietoja simtiem ieroču. Darbos piedalījās karavīri, parastie strādnieki, kā arī Pētera I cīņas biedri. Par godu pēdējiem tika nosaukti cietokšņa bastioni – Nariškins, Meņšikovs, Trubeckoj un, protams, Imperatora bastions, kura celtniecība tika veikta, imperatoram klātesot.
Paralēli cietokšņa celtņu būvniecībai, tika būvēta Sv. Apustuļu – Pētera un Pāvela, koka baznīca, kas būtība arī deva nosaukumu Petropavlovskai un visam cietoksnim, jo sākotnējais nosaukums bija Sanktpēterburga – Sv. Pētera cietoksnis.
Brīvs laiks.
Vakarā, pēc vēlēšanās ekskursija „Nakts Sanktpēterburga” (piemaksa 10 EUR).
Nakts Sanktpēterburga — tā nav cita pilsēta, tas ir šīs pilsētas īpašais noskaņojums, kuru varēsiet sajust ekskursijas laikā. Jūs izbrauksiet cauri ne tikai svinīgām krastmalām un laukumiem, bet apmeklēsiet arī īpašas vietas, kur tiek ievēlētas vēlēšanās, dzirdēsiet romantiskas leģendas, un, protams, redzēsiet tiltu pacelšanu (no 10.0. līdz 30.11.). Tā ir jau savdabīga Sanktpēterburgas tradīcija, kurā ikgadēji piedalās ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pilsētas viesi.
Atgriešanās viesnīcā.

3. DIENA

Brokastis.
Numuriņu atbrīvošana.
Brīvs laiks Sanktpēterburgā vai brauciens uz Pēterhofu (piemaksa 15 EUR + papildus tiek apmaksāta ieejas biļete).
* Pēterhofas strūklakas darbojas no 19.05.2018.
Pēterburgā ir viss. Ir pat pašiem sava Versaļa, kas savā skaistumā nemaz nav sliktāka par franču. Tā ir Pēterhofa ar tās strūklakām.
Pēteris I ir izlēmis uzcelt greznu vasaras rezidenci, un 1723. gadā publika varēja skatīt izsmalcināto Pēterhofu, kas ne tikai kļuva par Krievijas caru rezidenci, bet arī par Krievijas uzvaras simbolu pār Zviedriju.
Strūklaku sistēmas uzlabošana ir turpinājusies arī pēc Pētera I nāves. Jau 19.gs. beigās Lejas parkā bija 150 strūklakas un 4 kaskādes, bet Augšējā parkā - 5 strūklakas un 1 kaskāde.
Līdz šai baltai dienai, tāpat kā 200 gadu atpakaļ, strūklakas nebeidz izbrīnīt. Pastaiga Lejas parkā atstās neizgludināmu iespaidu. Slavena Pēterhofas Lielā kaskāde ar Samsonu apbur ikvienu. Lielā kaskāde ir lielāka strūklaku konstrukcija pasaulē. Samsona figūra, kas pārplēš lauvas rīkli, ir varenuma apoteoze, Krievijas neuzvaramības simbols
Pēteris I ir izlēmis uzcelt greznu vasaras rezidenci, un 1723. gadā publika varēja skatīt izsmalcināto Pēterhofu, kas ne tikai kļuva par Krievijas caru rezidenci, bet arī par Krievijas uzvaras simbolu pār Zviedriju.
Strūklaku sistēmas uzlabošana ir turpinājusies arī pēc Pētera I nāves. Jau 19.gs. beigās Lejas parkā bija 150 strūklakas un 4 kaskādes, bet Augšējā parkā - 5 strūklakas un 1 kaskāde.
Līdz šai dienai, tāpat kā 200 gadu atpakaļ, strūklakas nebeidz izbrīnīt. Pastaiga Lejas parkā atstās neizgludināmu iespaidu. Slavena Pēterhofas Lielā kaskāde ar Samsonu apbur ikvienu. Lielā kaskāde ir lielāka strūklaku konstrukcija pasaulē. Samsona figūra, kas pārplēš lauvas rīkli, ir varenuma apoteoze, Krievijas neuzvaramības simbols.
Bet izņemot Lielo kaskādi, pastaigas laikā parkā, jāpievērš uzmanība arī citām strūklakām, piemēram, Zelta kalns, Šaha dēlis, Lauvu kaskāde.
Muzejs-rezervāts „Pēterhofa” apvieno sevī 21 muzeju (ieejas biļetes tajos tiek apmaksātas atsevišķi).
Atgriešanās Sanktpēterburgā.
Vakarā došanās uz Veļikijnovgorodu. Iekārtošanās *** viesnīcā. Atpūta.

4. DIENA

Brokastis.
Numuriņu atbrīvošana.
Ekskursija Veļikijnovgorodā, senā Krievijas pilsētā, kas ir Krievijas valsts šūpulis. Brīva, brīvību mīloša zeme.
Ekskursijas laikā redzēsiet Novgorodskas pilsētas Kremļu. Tā pamatus ir licis kņazs Jaroslavs, tas ir senākais Krievijā saglabājies Kremlis (pirmo reizi rakstos tas tiek pieminēts 1044. gadā). Tas atrodas pašā pilsētas centrā, Volhovas kreisajā krastā. Citi apskates objektu ietver arī Sv. Sofijas katedrāli – viena no senākajām akmens celtnēm Krievzemē (1045.-1050.g.). Šīs katedrāles pamatus ir licis Jarozslavs Gudrais, viņa dēls Vladimirs un bīskaps Luka. Dienvidu galerijā ir apglabāti nozīmīgākie šīs pilsētas iedzīvotāji - kņazi, bīskapi. Bizantijas un Kijevas arhitekti, kas to ir cēluši, caur šo galveno un vienīgo akmens celtni 11.gs. spēja nodot Novgorodskas pilsētas būtību: atturību, kas robežojas ar bardzību, nodomu vērienīgums. Jūs redzēsiet arī Krievijas tūkstošgades pieminekli, kura ideja piederējusi Aleksandram II un kuru atbalstīja vēsturnieki.
Tālāk ir Kokuj tornis – visaugstākais Kremļa sargtornis (41 m), kas tika uzcelts 18.gs. (ieejas biļete tiek apmaksāta atsevišķi, pēc vēlēšanās). Ekskursiju papildinās „Novgorodskas valsts apvienotais muzejs-rezervāts”.  Pašlaik Novgorodskas muzejs ir viens no lielākajiem Krievijā, tam ir vairākas filiāles, muzeja rīcībā ir ļoti bagātības kolekcijas, muzeja bilancē ir unikālo 11.-17.gs. monumentālās mākslas arhitektūras pieminekļu komplekss, kas 1992. gadā tika iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Brīvs laiks.
Ceļš uz Maskavu. Ierašanās, iekārtošanās *** viesnīcā. Atpūta.

5. DIENA

Brokastis.
Apskates ekskursija pilsētā (1. daļa).
Maskava ir viena no nozīmīgākajām pilsētām pasaulē politikas, rūpniecības un kultūras jomā. Pilsēta – varonis, lielākā Krievijas Federācijas pilsēta un tās galvaspilsēta. Pat ar gadu būs par maz, lai iepazītu šo pilsētu. Bet pasaulē slavenas apskates vietas, viennozīmīgi, kaut reizi dzīvē jāredz katram. Iepazīšanos ar pilsētu sāksim ar Kutuzova prospektu – galvaspilsētas svarīgāko transporta maģistrāli, kas aizsākas Jaunajā Arbatā. Sešu joslu kustība pilsētas centrā rada grandiozu iespaidu. Ekskursijas pirmajā daļā varēsim apskatīt Bulvāru loku – maģistrāli, kas vijas cauri pilsētas vēsturiskai daļai. 1978. gadā šo zonu pasludināja par dārzu un parku zonu, kuras teritorijā atrodas virkne pieminekļu slavenām personībām: Gogoļam, Jeseninam, Puškinam, Visockim, Gribojedovam, Krupskai. Tālāk iepazīsim Tverskuju ielu. Te tika celtās vislabākās mājas, muižas, viesnīcas, baznīcas un kapelas. Mūsdienās Tverskaja ir viena no dārgākajām ielām ne tikai Maskavā, bet arī pasaulē. Šajā rajonā atrodas arī laukums, kuru nevar neapmeklēt: Teātra laukums. Teātra laukums – Maskavas centrs, tā to sāka dēvēt kopš 1829. gada, jo te atrodas gan Lielais, gan Mazais teātris. Apmeklēsim arī Lubjanskas laukumu. Ekskursijas pirmo daļu noslēgs Dārzu loks. Tālāk dosimies uz Zvirbuļu kalniem. Saskaņā ar leģendu, Zvirbuļu kalni savu nosaukumu ir ieguvuši, pateicoties tēvam Vorobejam, kam šīs teritorijas piederēja, un viņš šķīrās ar šīm teritorijām par labu kņazienei Sofijai Vitovtovnai. Sākot ar šo brīdi un līdz pat 19. gs., Zvirbuļu kalni kļuva par iemīļoto Maskavas kņažu un caru atpūtas vietu.
Brīvs laiks.
Atgriešanās viesnīcā, atpūta.

6. DIENA

Brokastis.
Numuriņu atbrīvošana.
Apskates ekskursija pilsētā (2. daļa).
Dosimies uz valsts sirdi – Sarkano laukumu. Izbrauksim gar Maskavas upes krastmalām, iepazīsim Balčug apkaimi. Interesanti, ka Balčug ir vissiltākā vieta Maskavā, ziemā gaisa temperatūra te ir par pāris grādiem augstāka, nekā vidēji pilsētā.
Apstāsimies pie majestātiskās Kristus Glābēja katedrāles.
Mūsdienās Kristus Glābēja katedrāle — tā ir katedrāle un būtībā galvenā katedrāle Krievijā. Dievkalpojumus te vada Maskavas un visas Krievzemes patriarhs.
Sarkanais laukums — galvenais un vislabāk pazīstamākais laukums Maskavā un Krievijā, daudzu svarīgu notikumu un padomju valsts vēstures arēna.
Mūsdienu Sarkanais laukums — pilnībā ieklāts ar akmeni, bet tādu izskatu tas ir ieguvis tikai 19. gs., bet pirms tam – pārsvarā no koka. Ar akmeni laukums tika ieklāts 1804. gadā.
Brīvs laiks. Pēc vēlēšanās var apmeklēt Maskavas Kremļa teritoriju (ieejas biļetes cena ~500 rubļu).
Kremļa centrā atrodas galvenais un vissenākais Kremļas laukums — Sobornaja laukums. Tas ir saglabājis savu unikālu viduslaiku arhitektūras pilsētbūvniecības ansambli.
Brīvs laiks.
Pēc vēlēšanās ekskursija “Pāri Maskavas upei” (piemaksa 10 EUR).
Ekskursijas laikā Jūs iesiet par slaveno ielu, piemēram, Ordinka, Pjatnickaja, Poljanka, gājēju zonām. Slavenie amatu brīvciemi un tirgotāju savrupmājas, Ostrovska māja-muzejs u.c. vietas.
Jūs varēsiet patstāvīgi apmeklēt Kosmonautikas muzeju, Maskavas akvāriju, doties iepirkties vai izbaudīt pilsētas apskates vietas.
Pēc vēlēšanās, ūdens pastaiga pa Maskavas upi (sākot ar aprīli) (piemaksa 15 EUR). Tā ir iespēja redzēt labākos pilsētas skatus, apskatīt Maskavas klosterus, tiltus un krastmalas. Šī pastaiga sniegs Jums virkni pozitīvu emociju.
Vakarā ceļš uz Rīgu.
Nakts ceļā.

7. DIENA

Ierašanās Rīgā no rīta.
 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS
5 naktis *** viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Vieta komfortablā tūrisma klases autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi (krievu valodā)

EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE
129 €
Ekskursija Sanktpēterburgā  
Ekskursijas brauciens Petropavlovskas cietoksnī  
Ekskursijas programma Maskavā (2 daļas)  
Ekskursija Pleskavā  
Ekskursija Veļikijnovgorodā  

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Ja ceļojat viens - obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīga numurā - 100 €  
Ekskursija „Nakts Sanktpēterburga” - 10 €  
Ekskursijas brauciens uz Pēterhofu (papildus tiek apmaksāta ieejas biļete) - 15 €  
Brauciens ar kūģiti pa Maskavas upi - 15 €  
Brauciems ar kuģīti pa Sanktpēterburgas kanāliem - 15 €  

PAPILDUS TIEK APMAKSĀTS

Reģistrācijas nodeva Sanktpēterburgā ārzemniekiem - 300 rubļu/cilv. – vienu reizi viesnīcas recepcijā
 

APMAKSĀTS UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Iegādājoties ekskursiju paketi - īpaša cena vīzas noformešanai - 35 € (standarta cena 75 €).
Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu

Rezervēt