MELNKALNE (EKSKURSIJAS + ATPŪTA PIE JŪRAS)

Vispārīga informācija

CENA NO 179 EURO EKSKURSIJA PAKETI
CENA NO 349 EURO BEZ EKSKURSIJU PAKETI


1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas.Tranzīts Lietuvas, Polijas teritorijā.
Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

2. DIENA

Brokastis.
Izbraukšana uz Vīni (Austrija).
Ierašanās Vīnē, ekskursija pilsētā.
Vīne – nozīmīga Eiropas pilsēta, Austrijas pērle un galvenais lepnums. Vīne ir romantiska, grezna un aristokrātiska pilsēta.
Brīvais laiks. Jums būs laiks patstāvīgi iepazīt šīs pilsētas apskates vietas.
Vēlu vakarā izbraukšana uz Melnkalni. Nakts ceļā. 

3. DIENA

Ierašanās Melnkalnē, iekārtošanās apartamentos (pilsētās: Budva, Rafailovići). Atpūta.

4. DIENA

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Kotoras līcis”.  Kotoras līcis – viena no visgleznainākajām vietām Melnkalnē. 
Jūs gaidīs tikšanās ar burvīgajām Vidusjūras pilsētiņām.
Kotora tiek uzskatīta par vislabāk saglabāto viduslaiku Vidusjūras pilsētu un tā ir iekļauta UNESCO sarakstā. Pār pilsētu ir valdījušās dažādas impērijas, bet Kotoras arhitektūras tēlu ir noteikusi Venēcijas Republika, kura valdīja pār Kotoru 15.-18. gs.
Perasta savu mūsdienīgu tēlu ir ieguvusi 17.-18. gs. Pašlaik tā ir pilsēta-muzejs ar pilīm un baznīcām Venēcijas baroka stilā. No šejienes paveras fantastiski skati uz Kotoras līci.
Tivata – mūsdienu pilsēta ar lielisku krastmalu. Porto Montenegro jahtu ciematiņā, kas ir pilsētas daļa, var pavērot sniegbaltās jahtas, sākot ar vismazākajām un beidzot ar luksusa klases jahtām. Brīvs laiks.
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

5. DIENA

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursija “Montenegro tūre” (par papildus samaksu 39 EUR).
Ekskursijas laikā Jūs iepazīsieties ar, tā saukto, veco Melnkalni.
Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva - Cetine, ar pieturvietu skatu laukumā. No šī skatu punkta Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētu un pludmali.
Esot Cetinē, Jūs nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 700 metrus virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmes un tūristu burzmas.
Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar nelielās kņazistes vēsturi, kas zudusi kalnos.
Izbraucot no Cetines, pavisam drīz Jūs nokļūsiet Melnkalnes galvaspilsētā - Podgoricā, uzzināsiet par tās vēsturi, Jums būs iespēja pastaigāties parkos, ieraudzīt slaveno Millenium tiltu, kā arī redzēsiet pieminekli, kas veltīts Vladimiram Visockim. Būs iespēja apskatīt Kristus augšāmcelšanās katedrāli - vislielāko un visskaistāko templi Melnkalnē.
Podgorica ir īpaši nozīmīgs rajons Melnkalnes vīna darītavas joma. Programmā ietilpst vīna darītavas apmeklējums un vīna degustācija, kā arī, Jūs varēsiet novērot vīna ražošanas procesu (piemaksa 6 EUR).
Brīvs laiks. Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

6. DIENA

Brīva diena. Atpūta pie jūras. 

7. DIENA

Ekskursija “Kanjoni + Durmitor Nacionālais parks” (par papildus samaksu 49 EUR + ieejas biļetes).
Melnkalnes ziemeļi nemaz nav līdzīgi piekrastes zonai. Tas ir augstu kalnu, tīru upju un klinšainu aizu apgabals.
Moračas upes kanjons ir dziļš un klinšains. Taras upes kanjons pretēji ir zaļāks un plakanāks, lai gan kalni ir vēl augstāki un ceļš vijas pašā aizas sirdī. Tā ir dziļākā aiza Eiropā un otrā dziļākā pasaulē. Tieši virs Taras upes atrodas slavenais Džurdževiča tilts. Tā augstums ir 172 m, m, no tilta paveras gleznaini skati uz upi un ieleju, bet visdrosmīgākie var aiztraukties virs bezdibeņa ar tarzanku.
Vietās, kur ceļš ved pie upes, atrodas omulīgie restorāni, kur piedāvā nacionālos ēdienus un svaigi nozvejotas foreles.
Noslēdzošais ceļojuma punkts – Durmitor Nacionālais parks. Neskartās dabas stūrītis. Tūristu maršrutam vistuvāk atrodas Melnais ezers. Tas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes.
Brīvais laiks.
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.
Atpūta pie jūras. Dienas pirmā pusē ekskursijas brauciens uz Budvu.
Budva ir vecaka pilsēta Meknkalnes piekrastē, tas vēsture skaitās vairāk nekā 2500 gadus!  Šodien Budvas vecais kvartāls - tas ir šauro ieliņu vijums, mājas no gaišā akmens un jūras viļņi pie  cietokšņa sienām.
Dienas otrajā pusē, pēc vēlēšanās, transfērs uz Skadarskas ezeru un brauciens ar kuģīti (brauciens uz Budvu un Skadarskas ezeru par papildu maksu 29 EUR. Cenā iekļauts: biļete kuģītim, iebraukšanas nodeva Nacionālajā parkā).  
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

9.DIENA

Atpūta pie jūras vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Albāniju (papildu maksa 59 EUR.).
Pases kontrole. Ceļš uz Škodru. Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs.p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120.000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā. Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums. Katoļu baznīcas Svēta Stefana apmeklējums (galvēna romiešu-katoļu baznīca pilsēta). Masku rupnīcas apmeklējums, kurā tiek izgatavoti apmēra 20 tūkstošu masku gadā, apmērām 80% no maskām tiek eksportēti uz Venēciju, Franciju, Grieķiju, Japānu, Kanādu un ASV. Pastaiga pilsētā: skaistās šauras ieliņās ar 18. gs. div- un trīsstāvu mājām. Apmeklēsim pareizticīgo baznīcu (vienīgā Skodrā) un musulmaņu mošeju. Šāda reliģiju triāde ir katrā Albānijas pilsētā, kur musulmaņu mošejas sadzīvo blakus katoļu un pareizticīgo dievnamiem. Izbraukšana uz Kruju. Kruja – viduslaiku pilsēta, kas ir celta 600 metru virs jūras līmeņa. Kaujas centrs pret Osmaņu impēriju. Pilsētas cietokšņa un etnogrāfiskā muzeja apmeklējums. Brīvs laiks senā 17. gs. austrumu tirgū. Pēc vēlēšanās, pusdienas Krujā ar tradicionālu albāņu virtuvi (~15 eiro papildu maksa).
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

10. DIENA

Brīva diena. Atpūta pie jūras.

11. DIENA

Apartamentu atbrīvošana. Ceļš uz Horvātiju. Ekskursija Dubrovnikos.
Dubrovniki izskatās pēc pasakainas karalistes. Vēl viduslaikos, lai aizsargātu pilsētu no iebrucējiem, tai apkārt uzcēla aizsargmūri, kas nemainīgā izskatā ir saglabājies līdz mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa ir vislabākais senās arhitektūras paraugs reģionā. Pilis un katedrāles baroka, gotikas, Renesanses stilā apbur ar savu neatkārtojamību.
Un, protams, Dubrovniki ir slaveni ar savām dekorācijām, kuras var redzēt virknē filmu, bet bodīšu skaitu, kas veltītas pasaulē slavenām seriālam, pat nevar nosaukt.
Brīvais laiks.
Nakts brauciens uz Poliju. 

12. DIENA

Ierašanās Polijā. Iekārtošanās viesnīcā. Atpūta.

13. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.
Ceļš uz Rīgu.
Ierašanās vēlu vakarā.
 
 


CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS

Vieta komfortablā autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi
Iekārtošanās apartamentos - 8 naktis (viena vieta divvietīgā numuriņā)
2 naktis tranzīta viesnīcās ar brokastīm
Ekskursija Dubrovnikā
Ekskursija Vīnē
 


PAPILDUS EKSKURSIJAS

Ekskursija “Kotoras līcis” 39 €
Ekskursija “Montenegro tūre” 39 €
Ekskursija uz Albāniju 59 €
Ekskursija “Kanjoni + Durmitor Nacionālais parks” 49 €

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos - 120 €  
Brauciens uz Budvu un pastaiga ar kuģīti pa Skadarskas ezeru - 29 €  
 
 

APMAKSĀTS UZ VIETAS

Nodeva par uzturēšanos Melnkalnē: viesnīcā - 1.5 € no cilvēka dienā; apartamentos - 1.0 € no cilvēka dienā; bērniem no 2 līdz 12 gadiem (ieskaitot) - 0.50 € no cilvēka dienā; bērniem līdz 2 gadiem - bezmaksas
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Pieļaujama nododama bagāžu norma autobusā - 1 soma līdz 25 kg / personai.
Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu

Rezervēt