EKSKURSIJU TŪRE UZ MELNKALNI: LIDMAŠĪNA + AUTOBUSS (9 DIENAS)

Vispārīga informācija

Norādītajiem izlidošanas laikiem ir tikai informatīvs raksturs un ne vēlāk kā 1-2 dienas pirms lidojuma tas jāprecizē sadaļā

CENA NO 129 EURO сena iegādājoties 4 piedāvātās ekskursijas
CENA NO 305 EURO BEZ EKSKURSIJU PAKETI

1. DIENA

Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu laiku lūgums skatīt mūsu mājas lapā 2 dienas pirms izbraukšanas sadaļā „Izbraukšanas grafiks).
Lidojums Rīga – Podgorica (~20:00- 21:40).
Ierašanās Podgoricā. Transfērs uz *** apartamentiem Budvas Rivjērā.
Iekārtošanās, atpūta.

2. DIENA

Brīva diena, atpūta pie jūras.

3. DIENA

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Kotoras līcis” (papildu maksa 39 EUR).
Kotoras līcis – viena no vis gleznainākajām vietām Melnkalnē. Jūs gaida tikšanās ar burvīgajām Vidusjūras pilsētiņām.
Kotora tiek uzskatīta par vislabāk saglabājušos Vidusjūras viduslaiku pilsētu un tā ir iekļauta UNESCO sarakstā. Par pilsētu ir valdījušas dažādas impērijas, bet Kotoras arhitektūras tēlu ir noteikusi Venēcijas Republika, kura valdīja pār Kotoru 15.-18. gs.
Perastu dibināja ilīrieši, bet savu mūsdienīgo tēlu tā ieguva 17.-18. gs. Pašlaik tā ir pilsēta-muzejs, ar pilīm un baznīcām Venēcijas baroka stilā. No šejienes paveras fantastiski skati uz Kotoras līci.
Tivata – mūsdienu pilsēta ar lielisku krastmalu. Porto Montenegro jahtu ciematiņā, kas ir pilsētas daļa, var pavērot sniegbaltās jahtas, sākot ar vismazākajām un beidzot ar luksusa klases jahtām. Ir grūti atrast vēl kādu, tik greznu vietu visā Adrijas jūras piekrastē. Brīvs laiks.
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

4. DIENA

Atpūta pie jūras. Dienas otrajā pusē ekskursijas brauciens “Montenegro tūre” (papildu maksa 39 EUR).
Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva - Cetiņe, pieturot skatu laukumā. No šejienes Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētu un pludmali. Esot Cetiņe, nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 700 metru augstumā virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmains un tūristu burzmas. Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar šīs nelielās kalnu kņazistes vēsturi. Interesenti varēs apmeklēt Karaļa Nikolas muzeju, kas bijis pēdējais Melnkalnes monarhs. Šeit ir saglabāta karaļu ģimenes dzīves atribūtika, ieskaitot mēbeles, traukus, personīgās mantas, karaļa ieročus, Eiropas monarhu dāvanas, princešu tērpus. Cetinē atrodas arī Svētās Dievmātes klosteris. Tad uzkāpsim vēl augstāk kalnos, Neguši ciematiņā, kur varēsim baudīt svaigu kalnu gaisu un smaragdzaļas pļavas! Kādreiz Neguši bija Melnkalnes monarhu dzimtes rezidence, bet mūsdienās tas ir nacionālo delikatešu izgatavošanas vieta. Te arī gatavo slaveno Melnkalnes pršutu (kūpināto-vītināto cūkas šķiņķi) pēc senām receptēm, kā arī sierus, desas, vīnus. Brīvs laiks degustācijai (papildu maksa ~5 EUR) un gardumu iegādei.
Brīvs laiks. Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

5. DIENA

Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” (papildu maksa 49 EUR, papildus tiek apmaksātas ieejas biļetes).
Melnkalnes ziemeļi nemaz nav līdzīgi piekrastes zonai. Tas ir augstu kalnu, tīru upju un klinšainu aizu apgabals.
Moračas upes kanjons ir dziļš un klinšains, akmeņainās klintis  slejas virs galvas. Taras upes kanjons, turpretī, ir zaļāks un lēzenāks, kaut gan kalni šeit ir augstāki un ceļš vijas cauri kanjona sirdij. Tas ir dziļākais kanjons Eiropā un otrais dziļākais pasaulē! Tieši virs Taras upes atrodas slavenais Džurdževiča tilts. Tā augstums ir 172 m, no tilta paveras elpu aizraujoši skati uz upi un ielejām, bet visdrosmīgākajiem būs iespēja traukties virs aizas izmantojot gaisa trosi.
Pa ceļam redzēsiet gleznainus klosterus ar senām freskām un reliktus mežus.
Vietā, kur ceļš nonāk pie upes, atrodas mājīgie restorāniņi, kuros piedāvā nacionālos ēdienus un svaigi nozvejotas foreles.
Noslēdzošais ceļojuma punkts – Durmitoru Nacionālais parks (ieejas biļetes ~3eur tiek apmaksāti atsevišķi). Neskartās dabas stūrītis, ar kalnu pļavām, un ledāju ezeriņiem. Tūristu maršrutam vistuvāk atrodas Melnais ezers. Tas sastāv no diviem nelieliem ezeriem, kurus savieno starpteka, tāpēc vietējie iedzīvotāji tos dēvē par “kalnu acīm”. Ūdens ir ļoti tīrs un dzidrs, bet meža klajumus klāj meža zemenes. Staigājot pa brīnumaini kluso mežu, grūti iedomāties, ka šī vieta atrodas gandrīz 1500 m virs jūras līmeņa.
Brīvs laiks. Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

6. DIENA

Ekskursijas brauciens uz Albāniju (papildu maksa 59 EUR).
Pasu kontrole. Ceļš uz Škodru.
Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120.000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā. Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums (galvenā Romas Katoļu baznīca pilsētā). Pastaiga pa pilsētu: Skaistas, šauras ieliņas, kurās slejas 18.gs. divstāvu un trīsstāvu mājas.  Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiskā triāde ir katrā Albānijas pilsētā, kur musulmaņu mošejas ir kaimiņos ar katoļu un pareizticīgo baznīcām. Tas arī parāda, cik liela harmonija valda starp dažādajām reliģijām.
Izbraukšana uz Kruju. Kruja – viduslaiku pilsēta, kas ir celta 600 metru virs jūras līmeņa. Kaujas centrs pret Osmaņu impēriju un leģendārā albāņu varoņa Skanderbega dzimšanas vieta. Pilsētas cietokšņa un etnogrāfiskā muzeja apmeklējums. Brīvs laiks senajā 17. gs. austrumu tirgū.
Pases kontrole.
Atgriešanās apartamentos. Atpūta.

7. DIENA

Izbraukšana no apartamentiem. Došanās uz Horvātiju. Ekskursija Dubrovnikā.
Dubrovnika izskatās pēc pasakainās karalistes. Vēl viduslaikos, lai aizsargātu pilsētu no iebrucējiem, tai apkārt tika uzcelti aizsargmūri, kas nemainīgā izskatā ir saglabājušies līdz mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa ir vislabākais senās arhitektūras paraugs reģionā. Pilis un katedrāles ir baroka, gotikas un renesanses stilā, kas apbur ar savu krāšņumu. Neskatoties uz to, pilsētā kūsā dzīvība, bērni spēlējas pie mūra sienām, šaurajās ieliņās žāvējas veļa un vecāka gadagājuma cilvēki nesteidzīgi zvejo zivis.
Un, protams, Dubrovnika ir slavena ar savām dekorācijām, kuras var redzēt virknē filmu, te tās pārvēršas par viduslaiku pilsētu, bet te tās pārtop par fantāziju pasauli.
Suvenīru veikaliņi, kas veltīti pasaulslavenajam seriālam, nav saskaitāmi.
Brīvs laiks.
Nakts pārbrauciens uz Poliju.

8. DIENA

Ierašanās Polijā.
Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

9. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Došanās uz Rīgu. Ierašanās Rīgā vēlu vakarā/naktī.
 
 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS

Lidojums Rīga - Podgorica
Rokas bagāža: 5 kg
Nododamā bagāža: 20 kg
Vieta tūrismu klases autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi visa brauciena laikā
Iekārtošanās apartamentos – 6 naktis (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Iekārtošanās tranzīta viesnīcā – 1 nakts ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Ekskursija Dubrovnikā
 

PAPILDUS EKSKURSIJAS

Ekskursijas brauciens “Kotoras līcis” 39 €
Ekskursijas brauciens “Montenegro tūre” 39 €
Ekskursijas brauciens uz Albāniju 59 €
Ekskursijas brauciens “Kanjoni + Durmitoru Nacionālais parks” 49 €

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos viesnīcā - 90 €  

PAPILDUS TIEK APMAKSĀTS

Tūristu nodeva par dzīvošanu apartamentos pēc maršruta: 0.5-1.5no cilvēka dienā (bērniem no 2 līdz 12 g.v. (ieskaitot) - 0.50€ no cilvēka dienā; bērniem līdz 2 g.v. – bezmaksas)

APMAKSĀTS UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu

Rezervēt