EKSKURSIJAS TŪRE BALKĀNOS (SERBIJA, BOSNIJA UN HERCEGOVINA, HORVĀTIJA, MELNKALNE, ALBĀNIJA) (AUTOBUSS + LIDMAŠĪNA)

Vispārīga informācija

CENA NO 199 EURO EKSKURSIJA PAKETI
CENA NO 338 EURO BEZ EKSKURSIJU PAKETI

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas naktī/agri no rīta (precīzu izbraukšanas laiku skatieties sadaļā „Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena).
Tranzīts Lietuvas, Polijas teritorijā. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

2. DIENA

Brokastis.
Numuriņu atbrīvošana, ceļš uz Budapeštu. Ekskursija pilsētā.
Budapeštu pilntiesīgi uzskata par vienu no skaistākajām Eiropas pilsētām – izņemot unikālos romiešu un turku arhitektūras paraugus pilsētas ielas ir izrotātas daudzveidīgā savā vienotībā eklektikas (vēsturisma) stilā. Pilsētas centrā plūst Donava ar tās mežģīņu tiltiem. Vienā Donavas krastā, līdzenumā, atrodas Pešta, bet citā, paugurainā, Buda. Pauguri slejas pār pilsētas centru un no tiem paveras elpu aizraujoša panorāma uz vecpilsētu un Donavas krastmalu, kas iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.
Brīvs laiks.
Došanās uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

3. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.
Došanās uz Belgradu
Ekskursija Belgradā.
Serbijas galvaspilsēta ir „vārti” Balkānos. Belgrada – viena no senākajām pilsētām Eiropā. Tā atrodas seno tirdzniecības ceļu krustcelēs, tur, kur divas upes, Donava un Sava, saplūst kopā. Belgradas arhitektūra atgādina par pilsētas seno vēsturi, par tās iedzīvotāju kultūras un likteņu savijumu. Trokšņaini parki un prospekti, lieliskas baznīcas un izsmalcinātas pilis, neoklasicisma un romantisma stila celtnes, Bizantijas, turku ēkas, senie cietokšņu mūri un stikla debesskrāpji modernisma stilā – tas ir mūsdienīgs Serbijas galvaspilsētas portrets. Un vēl šeit valda ļoti īpašs noskaņojums, kas ir raksturīgs ikvienam serbam un pazīstams katram Emira Kusturicas filmu cienītājam.
Iekārtošanās viesnīcā.

4. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.  
Ceļš uz Sarajevu.
Ekskursija Sarajevā.
Bosnija un Hercogovina – pārsteidzoša un kolorīta valsts, pateicoties austrumu un rietumu kultūru, virtuvju, tradīciju sajaukumam.
Sarajeva – lielākā pilsēta Bosnijā un Hercogovinā, kuru ieskauj Dināru kalni. Ņemot vērā, ka dažādos laikos teritorija tika pakļauta dažādām nācijām, tā ir vienīga lielā pilsēta Eiropā, kurā ir katoļu baznīca, pareizticīgo baznīca, mošeja un sinagoga vienā teritorijā. Pateicoties savai bagātai kultūru daudzveidībai, šo pilsētu bieži vien dēvē par Eiropas Jeruzalemi. Sarajeva ir slavena ar savu vētrainu vēsturi, bet pilsētas arhitektūra to ļoti labi pasvītro: dažādas tautas atstāja Sarajevā savas pēdas, padarot pilsētu par vienu no interesantākajām Eiropā.
Tālāk ceļš uz Mostaru. Ekskursija pilsētā.
Senā Mostaras pilsētas ir piektā lielākā pilsēta-valsts. Šeit arī ir vērojama Osmaņu impērijas ietekme: ūdenspīpes smarža, turku kafejnīcas un bāri, tirgus, krāšņas šaurās ieliņas un mošejas. Savu nosaukumu pilsēta ir ieguvusi pateicoties tiltam, kas tika uzbūvēts 1566. gadā. Vēlāk tilts tika izpostīts. Bet 2004. gadā tilts tika atjaunots, padarot to par galveno pilsētas simbolu, simbolizējas pilsētas atgriešanos pie dzīvības. Tiltam ir milzīga arhitektūras un vēsturiska vērtība. Mūsdienas tas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Pastaiga pa nelielu Mostaras pilsētu ar bagātu vēsturi un arhitektūru ir aizraujošs ceļojums.
Došanās uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā. Atpūta.

5. DIENA

Brokastis. Numuru atbrīvošana.
Ceļš uz Dubrovniku.
Ekskursija pilsētā.
Dubrovniks izskatās pēc pasakainās karalistes. Vēl viduslaikos, lai aizsargātu pilsētu no iebrucējiem, tai apkārt uzcēla aizsargsienas, kas nemainīgā izskatā ir saglabājušās līdz mūsdienām. Pilsētas vēsturiskā daļa ir vislabākais senās arhitektūras paraugs reģionā. Pilis un katedrāles baroka, gotikas, Renesanses stilā apbur ar savu neatkārtojamību.
Un, protams, Dubrovniks ir slavens ar savām dekorācijām, kuras var redzēt virknē filmu, bet bodīšu skaitu, kas veltītas pasaulē slavenām seriālam, pat nevar nosaukt.
Brīvs laiks.
Ceļš uz Melnkalni. Iekārtošanās *** viesnīcā, atpūta.

6. DIENA

Brokastis. Brīva diena Melnkalnē.
Pēc vēlēšanās, ekskursijas brauciens uz Albāniju (50 EUR).
Pases kontrole. Ceļš uz Škodru.
Škodra – senā pilsēta, kas tika dibināta 6. gs. p.m.ē. Iedzīvotāju skaits – 120 000 cilvēku. Trešā lielākā pilsēta Albānijā. Rozafa cietokšņa un cietokšņa muzeja apmeklējums. Cietoksnis tika uzcelts 4. gs. p.m.ē. un ir viens no diviem lielākajiem cietokšņiem Albānijā. Slavenā Sv. Stefana katoļu dievnama apmeklējums. Masku rūpnīcas apmeklējums, kur ražo aptuveno 20.000 masku gadā, aptuveni 80% masku tiek eksportētas Venēcijā, Francijā, Grieķijā, Japānā, ASV un Kanādā. Pastaiga pilsētā: skaistās šauras ieliņās ar 18. gs. divstāvu un trīsstāvu mājām. Pareizticīgo baznīcas (vienīgā Škodrā) un musulmaņu mošejas apmeklējums. Šāda reliģiju triāde ir katrā Albānijas pilsētā, kur musulmaņu mošejas sadzīvo blakus katoļu un pareizticīgo dievnamiem. Izbraukšana uz Kruju. Kruja – viduslaiku pilsēta, kas ir celta 600 metru virs jūras līmeņa. Kaujas centrs pret Osmaņu impēriju. Pilsētas cietokšņa un etnogrāfiskā muzeja apmeklējums. Brīvs laiks senā 17. gs. austrumu tirgū.
Atgriešanās viesnīcā.

7. DIENA

Brokastis.
Numuru atbrīvošana.
Ekskursijas brauciens “Montenegro tūre”.
Maršruts sākas gleznainā kalnu ceļā Budva - Cetine, pieturot skatu laukumā. No šejienes Jūs varēsiet saskatīt ikvienu Budvas Rivjēras pilsētu un pludmali.
Esot Cetinē, nokļūsiet pavisam citā klimatiskajā zonā, jo pilsēta atrodas 900 metru augstumā virs jūras līmeņa. Šeit ir svaigs gaiss, nav svelmains un tūristu burzmas. Zaudējot administratīvās galvaspilsētas statusu, pilsēta ir saglabājusi kultūras galvaspilsētas statusu. Vietējie arhitektūras pieminekļi un muzeji iepazīstinās Jūs ar šīs nelielas kalnu kņazistes vēsturi.
Izbraucot no Cetine, pavisam drīz nokļūsiet Melnkalnes galvaspilsētā - Podgoricā, uzzināsiet par tās vēsturi, Jums būs iespēja pastaigāties parkos, ieraudzīt slaveno Millenium tiltu, kā arī pieminekli Vladimiram Visackim.
Blakus Podgoricai atrodas kalnu pļavas, miers, klusums. Te arī taisa slaveno Melnkalnes pršutu (kūpināto-vītināto cūkas šķiņķi) pēc senām receptēm, kā arī sierus, desas, vīnus. Jums būs iespēja piedalīties izsmalcināto Melnkalnes vīnu degustācijā (papildu maksa ~4,50 EUR), uztaisīt bildes Ilirijas drupās.
Brīvs laiks.
Došanās uz Podgoricas lidostu. Lidojums Podgorica-Rīga (22:25-2:05).

 
CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS
Vieta komfortablā autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi visa brauciena laikā
Dzīvošana *** viesnīcās - 6 naktis ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Lidojums Podgorica - Rīga (Smartlynx)
Rokas bagāža līdz 5 kg
Nododamā bagāža līdz 20 kg

EKSKURSIJU-TRANSPORTA PAKETE
149 €
Ekskursija Budapeštā  
Ekskursijas brauciens „Montenegro tūre”  
Ekskursija Dubrovnikā  
Ekskursija Sarajevā  
Ekskursija Mostarā  
Ekskursija Belgradā  

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Ja Jūs ceļojat vienatnē: obligāta piemaksa par dzīvošanu vienvietīgajos numuriņos - 130 €  
Ekskursijas brauciens uz Albāniju - 50 €  

PAPILDUS TIEK APMAKSĀTS

Tūristu nodeva par dzīvošanu viesnīcās, saskaņā ar maršrutiem: 0.5- 1.5 € no cilvēka diennaktī

APMAKSĀTS UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Latvijas Republikas pilsoņiem uzturēšanās Serbijā līdz 90 dienām – bez vīzas.
Latvijas Republikas nepilsoņiem jāformē vīzu uz Serbiju pirms brauciena! Vairāk informācijas pie mūsu menedžeriem.
Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Aviokompānija Ryanair un Wizz Air – nepiedāvā iespēju lidmašīnā sēdēt kopā. Ja lidojuma laikā vēlēties sēdēt kopā – precizējiet piemaksu par šo pakalpojumu pie menedžera.
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu

Rezervēt