Divas māsas: Beļģija un Nīderlande

Vispārīga informācija

Datumi: 10.04 (7 dienas / visas naktis viesnīcās)

Sansusī pils – Brisele – Briģe – Midelburga – jūras delikateses Erseka – Kinderdižika – Gauda – Amsterdama – Zaanse Shans parks – Het Loo parks

VISAS EKSKURSIJAS IR IEKĻAUTAS CENĀ

1. diena
Izbraukšana no Rīgas. Tranzīts caur Latviju, Lietuvu un Poliju.
Nakšņošana viesnīcā pie Vācijas un Polijas robežas.

2. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens pa Vāciju ar pieturu Sansusī pils parka kompleksā,  Potsdamā. Sansusī  ir grezna pils un brīnumaini skaists parks. Pils parka komplekss ir viens no Vācijas skaistākajām vietām, un to pelnīti dēvē  par «Potsdamas Versaļu». Pastaiga parkā.
Nakšņošana viesnīcā Beļģijā.

3. diena
Brokastis viesnīcā. Daudzi tūristi, kuri pilsētā reiz bijuši, Briseli bieži asociē ar šokolādi, saldu, kārdinošu vafeļu un kafijas aromātu, «čurājošo» zēnu rindām suvenīru bodēs, ar austerēm, mīdijām un alu. Brisele – «ēstmīlis» :), gardēdis un estēts. Šokolāde ir viena no galvenajām Beļģijas priekšrocībām, salīdzinājumā ar citām valstīm. Slavenās pralinē konfektes ir fantastikas… Ar visdažadāko pildījumu – riekstu, karameļu, šokolādes, marcipāna, putukrējumu, div- un trīsstāvīgas :)) Katram šokolādes veikalam ir savs īpašais sortiments. Mēs iepazīsimies ar visu Beļģijas virtuves paleti.  Kultūras objektu fonā, protams.
Pēc iepazīšanas ar Briseli, dosimies uz Brigi, lai dotos pastaigā pa pilsētu. Apmeklēsim pasaulslavenus viduslaiku arhitektūras pieminekļus, tādus kā Briges Tirgus laukums (Grote Markt) un Burga laukums, Gurthaus, augstāko Jaunas Marijas baznīcu, kā arī mazāk zināmas, bet ne mazāk interesantas vietas: Beginhof, Godshuizen, Astrīdas parks (filmas «Reiz Brigē» filmēšanas vieta), Magdalēnas baznīca. «Reiz Brigē», iespējams, labāku pilsētu šādai misijai neatrast. Šajā viduslaiku civilizācijā var sajust pilsētas kādreizējo diženumu un varenumu, vietējo iedzīvotāju bagātību un izšķērdību.  Ielas, mājas, pirmā aptieka – viss ir šajā rēgu pilsētā, kas mūsdienās izdzīvo savu priekšteču vēsturi.
Nakšņošana viesnīcā Briges apkaimē.

4. diena
Brokastis viesnīcā. Ceļš uz Nīderlandi, uz Zēlandes provinci. Midelburgas apskate – Zēlandes provinces galvaspilsēta, kas atrodas Holandes ziemeļrietumos. Midelburga ir sena Holandes pilsēta ar burvīgajām, šaurajām ieliņām, senatnīgo arhitektūru, interesantu vēsturi un satriecošiem arhitektūras pieminekļiem. Aptuveni IX gadsimtā dibināta pilsēta-cietoksnis, Valheren(Walcheren) (toreiz vēl sala) krastā, kalpoja Zēlandes aizsardzībai no vikingu uzbrukumiem. Vēlāk, Holandes «Zelta laikmeta» (XVII gs.) laikā, pateicoties Rietumindijas tirdzniecības kompānijai un veiksmīgai atrašanās vietai kuģu ceļā, Midelburga ātri kļuva par plaukstošu pilsētu un piekto lielāko un nozīmīgāko pilsētu Nīderlandes Republikā. Pateicoties bagātai pagātnei, vārda tiešajā nozīmē, pilsētas arhitektūra sajūsmina un liek iemīlēties tajā acumirklī.
Pēc pastaigas pilsētā dosimies uz Erseke ciematu, lai nogaršotu Zēlandes jūras delikateses. Nobaudiet austeri un sajūtiet jūras garšu! Tieši no Austrumu Šeldas tīrajiem ūdeņiem – vislabākie! Zēlandes provincē ir divu veidu austeres – savvaļas un plakanās austeres. Savvaļas austeres pasniedz svaigā veidā vai pagatavotus uz grila. Plakanajām austerēm ir maigāka garša, tāpēc gatavošanas process tās tikai sabojās. Tāpēc tās jāēd svaigas, var pievienot šķipsniņu sāls un piparu, un uzpilināt citronu sulu.
Vēlāk mūs gaida valsts simbols – Kinderdijk – 19 dzirnavas! Goudas pilsētā sieru nedarināja, te tirgoja sieru un būvēja greznas ēkas, piemēram, Rātsnams, svaru palāta, katedrāle.
Ceļš uz viesnīcu.

5. diena
Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens uz Amsterdamu. Mēs centīsimies izstāstīt Jums Nīderlandes vēstures interesantākos notikumus, nepārslogojot ar vārdiem un datumiem: Jūs uzzināsiet, kā tika būvēta Amsterdama, kāpēc baznīcas te slēpa bēniņos, kāpēc uzstādīja pieminekli tautas ienaidniekam, un kāpēc Amsterdamas baznīcās sāka rīkot geju ballītes. Parunāsim par Holandes mājām un vietējo ikdienu, ieraugot pilsētu vietējo iedzīvotāju acīm. Katrā stāstā par Amsterdamu lielu lomu spēlē slavena holandiešu atjautība, ko iepazīsim mūsu pastaigas laikā. Izbrauciens ar laivu pa kanāliem.
Ceļš uz brīvdabas muzeju Zānse Šāns, kur apkopotas daudzas koka mājiņas no XVII gs. no visas Holandes. Ekskursijas laikā varēsiet aplūkot skaistas Holandes ainavas ar dzirnavām un noklausīties stāstu par Holandiešu gadsimtu cīņu ar ūdeni, par polderiem un dzirnavām. Varēsiet apmeklēt vienu no funkcionējošām dzirnavām. Iegriezīsimies siera darītavā, kur uzzināsim, kā darina sieru un kāpēc sieru šķirnes atšķiras viena no otra ar savu cietību. Nogaršosim dažādas siera šķirnes, kā arī varēs iegādāties sieru sev vai dāvanai draugiem un tuviniekiem. Un, protams, mēs apmeklēsim tupeļu darbnīcu un vērosim to tapšanas procesu.
Nakšņošana viesnīcā.

6. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens uz pili Paleis Het Loo. Valdnieka pils – klasicisma un baroka ansamblis. Pateicoties Franču parkam un Het Loo greznībai, to dēvē par Holandes Versaļu. Mēbeles, skulptūras, gleznas, kostīmi, grāmatas, karietes – 160000 eksponātu. Tranzīts caur Vāciju.
Nakšņošana viesnīcā.

7. diena
Brokastis viesnīcā. Ceļš uz Rīgu. Tranzīts caur Poliju, Lietuvu un Latviju.
Ierašanās laiks Rīgā ir atkarīgs no ceļa apstākļiem, aptuvenais laiks – pusnakts.

Svarīga Informācija

Ceļojuma cena:
€ 369.00 (1 vieta autobusā)
€ 474.00 (1 vieta ar papildvietu autobusā)
€ 130.00 (piemaksa par 1-vietīgu numuru SNGL)

Ceļojuma cenā ietilpst:
– Visas izbraukuma ekskursijas;
– Brauciens ar komfortablu autobusu (TV, WC, kondicionieris), ceļu nodokļi, autostāvvietas;
– Nakšņošana viesnīcās (2-3*). Nakšņošana 2-3-vietīgos numuros ar ērtībām un brokastīm (WC, duša/vanna numurā);
– Grupas vadītāja pakalpojumi;

Papildus izmaksas:
– Medicīniska apdrošināšana nelaimes gadījumiem – 5 € (līdz 65 gadiem) / 10 € (65+);
– Zaanse Schanse – 12 €
 

Rezervēt