Uz Kauņa pilsētas svētkiem

Vispārīga informācija

Izbraukšana no Daugavpils.

Ierašanās Kauņā.
- Apskates ekskursija Kauņā.
Bijusī Lietuvas galvaspilsēta ir otrā lielākā Lietuvas pilsēta. Leģenda vēsta, ka Kauņa dibināta jau 1030.gadā, taču rakstos tā pirmo reizi pieminēta 1361.gadā un 1441. gadā iestājusies Hanzas pilsētu savienībā. Kauņa ietver sevī vairāku laikmetu arhitektūras  īpatnības. Brīnumainā kārtā šeit vienlaikus labi sader gan senā vēsture, gan mūsdienīgums.
Vērīgu ceļotāju Kauņa pārsteidz ar savdabīgiem balkoniem un labi saglabājušos vecpilsētu. Vecpilsētu var nosaukt par senās arhitektūras  muzeju  zem klājām  debesīm. Šeit ir ļoti daudz gotikas stila baznīcu un citu 18.-19. gs. skaistu ēku.
Nozīmīgi  vēstures pieminekļi- Kauņas pils (14.gs.), Kristus Augšāmcelšanās  katedrāle, Prezidenta pils, rātslaukums un Rātsnams, Sv. Pētera un Pāvila katedrāle-bazilika, Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas (Vitauta Dižā)  baznīca (senākā un vērtīgākā baznīca Kauņā), Pērkona nams (viena no izteiksmīgākajām ugunīgās gotikas stila celtnēm visā valstī).
- Pēc ekskursijas brīvais laiks pilsētas svētkos!
Pilsētas dienas Kauņā norisinās ar Hanzas savienības zīmi, kas nozīmē viduslaiku miesta motīvu atdarināšana, kur pirmajā vietā - tirdzniecība un amatniecība, bet zobens un vairogs ir tikai bruņinieku turnīru atribūti.
Hanzas savienības svarīgākais akcents ir gadatirgus - "ķermošus"-, kur pārdod ne tikai pēc senām tautas receptēm pagatavotos produktus, bet arī amatnieku darinājumus.
Bet tomēr vissvarīgākā atrakcija bija un paliek bruņinieku cīņas. Pilsētas svētki ir arī jautri skanošā mūzika!

Brīvajā laikā Jums būs iespēja apmeklēt Kauņas muzejus un pastaigāties pa skaistāko Vecpilsētas ielu. Laisves aleja (Brīvības aleja) ir 1,6 km garš unikāls gājēju bulvāris, jo tur Jūs pie sevis draudzīgi aicinās mājīgas kafejnīcas, suvenīru bodītes un mazi veikaliņi. 

Došanās mājās labā noskaņojumā!

- Sieviešu klostera Pažaislis apmeklēšana. Ekskursija.

Sieviešu klosteris Pažaislis - brīnišķīga vieta, kura apbur ar savu skaistumu un atmosfēru. Klosteris izvietots „Kauņas jūras” krastā, visu gadu tas piesaista tūristus, un saimnieces – Sv. Kazimīra māsas - ļauj viņas apciemot un pašas vada ekskursijas pa kompleksu. Klostera Sv. Marijas baznīcā glabājas brīnumaina ikona. Sienas baznīcā apgleznoja slaveni Itālijas mākslinieki. Zem klostera sākas tunelis, kurš ir 12 km garš un ved līdz Kauņas centram.

Ierašanās Daugavpilī vakarā

Brauciena cenā  ietilpst:

  • Transporta izdevumi,
  • Grupas vadītāja- gida  pakalpojumi

Papildizmaksas:
Ieejas biļetes pieaugušie/skolnieki, seniori
  • Sieviešu klosteris Pažaislis – 5.00/3.00 Eur
  • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)
Ieejas biļešu cena var mainīties!
Rezervēšanas standartnoteikumi:
  • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu   info@mari.lv,
  • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 

Rezervēt