Trāķu pilsētas viduslaiku tradīcijas!

Vispārīga informācija

Traķi-Viļņa
Izbraukšana no Daugavpils

Pārbraukšana uz gleznainiem Traķiem.

Traķi – īsta „pilsēta uz ūdens” , pilsēta starp 3 ezeriem, kas atrodas 28 km attālumā no Viļņas.  Te uzceltās 3 pilis liecina par šīs vietas nozīmīgumu valsts dzīvē.  Zaudējot savu militāro nozīmi, šī vieta vēl ilgi bija Lietuvas valdnieku rezidence. 

Traķu ezerpils – vienīgā  Austrumeiropas pils, kas celta uz nelielas ezera salas. Domājams, ka pils būvniecību uzsāka 14. gs. beigās Lietuvas dižkunigaiša Ģedimina dēls Ķēstutis, bet 15. gs. sākumā pabeidza Ķēstuta dēls – Vītauts Dižais. Citi avoti vēsta, ka pils būvniecība un remontdarbi turpinājušies vēl arī 15. gs. 30. gados. Pēc Grīnvaldes kaujas 1410. g., kad Polijas un Lietuvas apvienotais karaspēks karaļa Jagaiļa vadībā sagrāva Vācu ordeņa karaspēku, pils zaudēja savu stratēģiski -militāro nozīmi un kļuva par Lietuvas valdnieku dzīves vietu. Mūsdienās Traķu ezerpils ir viens no visvairāk apmeklētajiem Lietuvas tūrisma objektiem. Tajā izvietots vēstures muzejs, kura ekspozīcija iepazīstina par Traķu vēsturi. Līdz pilij nokļūsim pa diviem tiltiem.

Ekskursija brīnišķīgajā Traķu pilī.

17.08. augustā “Amatu dienas” Traķu pilī.

Svētku laikā tautas meistari, kas glabā Lietuvas amatu noslēpumus nodemonstrēs savas prasmes un atklās veco meistaru noslēpumus.

Brīvais laiks.

Pārbraukšana uz Lietuvas galvaspilsētu Viļņu

Lietuvas galvaspilsētu Viļņu  1323. gadā Neris un Viļņas upju satecē nodibināja Lielkņazs Ģedemins.

Pilsētas vēsture ir līdzīga valsts vēsturei, tikpat vētraina un savdabīga. Viļņai tomēr izdodas saglabāt savu unikalitāti, kurā tā apvieno Romas un Bizantijas laika pieskārienus, Eiropas un Āzijas kultūras iespaidus.Vecpilsēta 1994.gadā  iekļauta UNESKO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Par Viļņas pilsētas vēstures bagātībām stāsta baznīcas, dievnami, torņi, kara nocietinājumi, šaurās ieliņas un vientuļie viduslaiku pagalmiņi. Daudznacionālā pilsēta vienmēr piesaistīja viesus un savaldzināja tos ar arhitektūras pieminekļu daudzveidību- no gotikas līdz postmodernismam.

Ielūdzam arī Jūs izjust Vecpilsētas neatkārtojami dzīvo garu !

Ekskursija pa Viļņas Vecpilsētu : Svētie Vārti, Sv. Terēzas baznīca, Svētā Gara pareizticīgo baznīca un klosteris, Sv. Kazimira baznīca, Rātslaukums, Viļņas Universitāte, Sv. Annas un Bernardiešu bazanīcu ansamblis, Katedrāles laukums, Viļņas Katedrāle, Ģedemina tornis …

Mājupceļš uz Daugavpili.

Brauciena cenā  ietilpst:

  • transporta izdevumi,
  • grupas vadītāja- gida  pakalpojumi,
  • gida pakalpojumi Trāķu pilī

Papildus izdevumi:

  • Traķu pils muzejs -8.00 Eur-pieaugušajiem/ 4.00 Eur pensionāriem/skolēniem un studentiem
  • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)

Ieejas biļešu cena var mainīties!

Rezervēšanas standartnoteikumi:

  • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu   info@mari.lv,
  • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.

Uzmanību!

  • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   

Braucienam nepieciešamie dokumenti:

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt