Lielās Ķīnas laternas - Gaismu festivāls!

Datumi
No Līdz Dienu skaits Стоимость Стоимость *
07.12.2019 07.12.2019 1 25.00 €
26.12.2019 26.12.2019 1 25.00 €
Vispārīga informācija

- Izbraukšana no Daugavpils
- Ierašanās Pakrojas muižā.   http://pakruojo-dvaras.lt/en

   Reiz Pakrojas muižas barons kopā ar savu svītu apmeklēja Tālos Austrumus, kur viņš piedzīvoja notikumus un redzēja to, ko nekad iepriekš netika redzējis. Barons īpaši novērtēja citu kultūru spilgtākos notikumus un, kad piedzīvoja Ķīnas Gaismas festivālu, viņš tika aizgrābts līdz sirds dziļumiem.
Reizi gadā visi Tālo Austrumju zemju iedzīvotāji sapulcējās, lai piedzīvotu īpašus svētkus, kuros no zemes, ūdens, gaisa un grandiozajām gaismu laternām, kuru starpā bija arī uguns dieva Pūķa veidols, plūda brīnumaina enerģija. Visvairāk Barons novērtēja to, ka cilvēki uz šiem svētkiem sabrauca no malu malām ar visām kuplajām ģimenēm- pat no vistālākajiem reģioniem. Svētkos ļaudis tika izklaidēti ar dažādām performancēm, tajās arī paši piedalījās, tika cienāti ar gardiem vietējiem ēdieniem. Svētku gaisotne un gaismu oāze ziemas tumsai lika sašķīst gabalu gabalos.
Tā nu arī Pakrojas muižas barons nolēma šādus gaismas svētkus organizēt savā muižā, lai pulcētu ģimenes no tuviem un tāliem kaimiņiem, lai kopā piedzīvotu gaismu maģiju.
Lietuvas Pakrojas muižas parkā, netālu no Latvijas robežas tiks eksponētas Ķīnas lielizmēra zīda laternu skulptūras.  Ekspozīcija būs daļa no festivāla "Lielās Ķīnas laternas", un tajā būs iekļautas 20 lielizmēra gaismas skulptūras un 40 metrus garš auduma pūķis. Festivāla laikā Pakrojas muižā katru nedēļas nogali apmeklētājiem tiks piedāvātas arī citas izklaides, tostarp radošās darbnīcas, svētku tirdziņš.
"Ķīniešu laternu festivāla vēsture sakņojas divus tūkstošus gadu senā pagātnē. Ierasti gigantiskās laternas tiek degtas, lai atzīmētu Jaunā gada sagaidīšanu. Ar laiku, izmantojot aizvien jaunas dizaina formas, tika radīti daudzi dažādi krāsaini tēli, festivāls iekaroja popularitāti arī citviet un savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās. Pakrojas muiža ir vēlīnā klasicisma arhitektūras paraugs, līdz šiem laikiem saglabājies 26 muižas ēku ansamblis, kas ir lielākais Lietuvā.
Izbraukšana uz Daugavpili. Ierašanās vēlu vakarā ~23.30

Cenā ietilpst:

 • Brauciens autobusā
 • Gida un  grupas vadītāja pakalpojumi   
 • Labs garastāvoklis
 • Pozitīvas emocijas
Papildus izmaksas:  (apmaksa firmas birojā)
 • Biļetes no 12 EUR, bērniem, studentiem, senioriem- no 10 EUR. Līdz 4.g.v. ieeja bez maksas
Ieejas biļešu cenas var mainīties
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.  
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt