Ziemassvētku ceļojums pa Latgali! NEW!

Vispārīga informācija

Ziemassvētku ceļojums pa Latgali! JAUNUMS!
Krāslava - IndraAndrupene

14.12
21/20 Eur
Izbraukšana no Daugavpils

- Ierašanās Krāslavā.
- Porcelāna leļļu kolekcijas apmeklējums. JAUNUMS!  
Kolekcijā ir pāri pār 700 lellēm, 13 senlaicīgu, ar rokām darinātu leļļu ratiņu, leļļu namiņi. Vismazākās lelles ir 5 cm lielas, vislielākās – gandrīz metra augstumā. Katra lelle ir izveidota no porcelāna, katrai ir sava individualitāte gan sejas izteiksmē, gan apģērbā un daudzveidīgajos aksesuāros.
Ekspozīcija ataino pasaules dažādību, kas tverta lellēs. Personāži ir grupēti atbilstoši dažādām tematikām. Pasaules tautu grupai seko līgavas un līgavaiņi, pēc tam – literārie personāži, ir lelles, kas atspoguļo dažādu paaudžu gandrīz visas dzīves sfēras. Protams, nav izticis arī bez pasaku tēliem.

- Grāfu Plāteru pils komplekss. Krāslavas lepnums.

18.gs. arhitektūras piemineklis. Centrālā ēka – grāfu Plāteru pils, kuras būvniecība aizsākās Konstantīna Ludviga Plātera laikos 1765. gadā pēc arhitekta A. Parakko projekta, un noslēdzās 1791. gadā Augusta Hiacinta Plātera laikā. Sākotnēji pils bija celta baroka stilā, bet 18. gs. nogalē un 19.gs. sākumā tā pārbūvēta atbilstoši klasicisma kanoniem. Ar saviem baroka un rokoko stilā veidotajiem sienas gleznojumiem pils ir vienīgā Latgalē.  Pils kompleksu veido pils kompleksa pārvaldes ēka, dārznieka namiņš un staļļu ēka.
Pili mēs apskatīsim no ārpuses, bet pils muzeju un staļļus mums izrādīs vietējais gids.   

Pārbrauciens uz Indru.
- Aušanas darbnīca “Indra” JAUNUMS!  
Audējas strādā senajā latgaliešu tautas tehnikā, saglabājot amata prasmi turpmākām paaudzēm. Darbnīcā ne tikai var apskatīt gatavos izstrādājumus, bet arī pašiem pastrādāt pie  stellēm. Mūsu vecmāmiņu un audēju darbus, kas austi mūsdienās, var aplūkot izstāžu zālē “Pūra lāde”. Tāpat Jūs redzēsiet dažādu audumu, sadzīves priekšmetu ekspozīciju.


- Lauku sēta Andrupenē.
Atnākot uz šo muzeju, Jūs nonāksiet 20.gs. sākuma Latgales ciematā. Šeit jūs varēsiet aplūkot simt gadu vecu māju, klēti un pirti, kas kurināma “melnajā”, nogaršot tradicionālos ēdienus un iepazīties ar plašu ekspozīciju. Mājas sedz seni lubu vai niedru   jumti, to iekšienē un darbnīcās ir senas mēbeles, lādes, autentiski sadzīves priekšmeti un instrumenti.  
Instrumenti, sadzīves priekšmeti un mēbeles rada īpašu lauku gaisotni…
Viesmīlīgā saimniece lūgs Jūs pie latgaliešu galda:  silta maize, sviests un mājas siers, mājas kūpinājumi un žāvējumi, putra, zāļu tēja un šmakovka

Izbraukšana uz mājām lieliskā garastāvoklī!

 Ceļojuma cenā ietilpst:

 • Brauciens ar autobusu  
 • Gida un grupas vadītāja pakalpojumi

Papildus izmaksas: pieaugušajiem/skolēniem   Ieejas biļešu cenas var mainīties
 • Andrupenes lauku sēta ar pusdienām un ekskursiju – 7.00 Eur/5.00 Eur
 • Porcelāna leļļu kolekcijas apmeklējums - 2 Eur
 • Grāfu Plāteru pils komplekss - 2 Eur
 • Aušanas darbnīca “Indra” – 0.50 Eur

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt