Svētku atspulgi Līvānu stiklā!

Vispārīga informācija

Jēkabpils - Līvāni

Izbraukšana no Daugavpils.

Ierašanās Līvānos.

LĪVĀNU STIKLA FABRIKAS MUZEJS
Līvānu stikla muzejā iepazīstina  ar fabrikas vēsturi un stikla izstrādājumu ražotni, kuras pirmsākumi no 1887.gada. Tiek dota unikāla iespēja vienkopus aplūkot stikla fabrikā ražotus, vairāk nekā 3000 stikla mākslas darbus, kas tapuši vairāk kā 100 gadu garumā. Iepazīšanās ar Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīcijām.

- Stikla pūtēju darbnīcas apmeklējums.

Pusdienas (par papildus maksu)

Jēkabpils
Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klostera apmeklējums
Jēkabpils Svētā Gara vīriešu klosteris ir dibināts 17.gs. IV ceturksnī. Klosterim ir bijusi gara un sarežģīta vēsture. Tajā atrodas Dievmātes Marijas brīnumdarošās Jakobštates ikonas kopija, kas  ir vienīgā Dievmātes ikona Latvijā, kura ir kļuvusi slavena ar saviem brīnumiem. Arī šīs ikonas vēsture sākas 17. gs. Nostāsts vēsta, ka ikona tika atrasta  Krievu - poļu - zviedru kara (1654.-1667.g.)  laikā Daugavas ūdeņos. Zviedru kareivis Jēkabs Gudinskis, pārceļoties pār upi, ieraudzījis upes ūdeņos peldošu dēlīti. Uzdūris uz šķēpa, viņš to iznesis krastā. Tur ievērojis, ka no tā pa šķēpu rit asinis. Ikona nonāca klosterī, taču I pasaules kara laikā, kad notika evakuācija uz Krieviju, tā pazuda.  2008.gada 25. jūlijā klosterī atgriezās tās kopija. Klosteris atrodas gandrīz pašā pilsētas centrā, un tajā ir divi dievnami: Sv. Gara   baznīca un Sv. Nikolaja Brīnumdarītāja  baznīca, kas ir unikāla ar miniatūru izmēru - 17x19,5m.  Par klostera pārzini kopš 2008.gada 18.maija strādā igumens Makārijs (Kirilovs).

Krustpils pils apmeklējums. Tā ir vieta, kur var uzzināt   pils vēsturi, leģendas un pat sastapt vietējo spoku...!  
Dažādos literatūras avotos un citos dokumentos minēti vairāki  Krustpils pils celšanas gadu skaitļi - visbiežāk 1231.gads un 1237.gads.  Pilī aplūkojamas vairākas ekspozīcijas:  „Par Krustpils pils vēsturi”,  „Padomju armija Krustpils pilī”, „Krustpils pils guvernantes Karlīnas Langes istaba”.  Par Krustpils pili ir vairākas leģendas, kas stāsta par velnu, par Brūno dāmu, kuras spoks vēl arvien klīst pa pils mūriem, par dārgumiem, kurus franču karavīri 1812.gadā esot  paslēpuši vai nu  pils tuvumā, vai pagalmā.

Mēs viesosimies pils pazemē un paši ar savām rokām izveidosim Ziemassvētku sveci! (Programma „Sveču liešana”).  Vienā no neskaitāmajām pils istabām paši darināsim savu māla Veiksmes pogu!  Savukārt citā istabā podiņā iestādīsim sēkliņu, lai pavasarī sagaidītu pirmo asnu!   Bet trešajā istabā meistarosim rotājumu savai svētku eglei! 

Visus suvenīrus, kurus būsiet izgatavojuši, paņemsiet sev līdzi, lai atcerētos šo jauko Ziemassvētku ceļojumu!  
Pils ekskursijas beigās  Jūs gaida tējas pauze ar svētku pīrāgu.
 
Izbraukšana uz mājām.
Cenā ietilpst:

 • Brauciens autobusā
 • Gida un  grupas vadītāja pakalpojumi   
 •  Labs garastāvoklis
 • Pozitīvas emocijas
Papildus izmaksas:
 • Ziedojumi klosterim
 • Stikla pūtēja darbnīca – 2.00 Eur.
 • Stikla fabrikas muzejs – 3.00 /1.5 Eur
 • Krustpils pils: ekskursija pilī un degustācija – 5.50 Eur
 • Pusdienas - 4.00 Eur (apmaksa firmas birojā)
Ieejas biļešu cenas var mainīties

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.  
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt