Uz ledus skulptūru festivālu! Jelgava - Valgunde!

Vispārīga informācija

Starptautiskais ledus skulptūru festivāls!
Valgunde – Jelgava

Izbraukšana no Daugavpils
- Valgundes sieviešu klostera apmeklējums

Pareizticīgo dievnams Valgundē, nelielā ciematā netālu no Jelgavas. Sieviešu klosteris atrodas gleznainā mežā. Tas ir dibināts 1894. gadā pēc Aleksandra III pavēles.
Pareizticīgie ciena Valgundi kā vietu, kur kopš 1991. gada “raud” baznīcas  svētbilde… Tas, ka svētbildes raud, tiek uzskatīts par Dieva svētību. Uz Valgundi brauc daudz svētceļotāju, lai pielūgtu klosteri un raudošas svētbildes.

- Pārbraukšana Jelgavā.
Jelgava – neliela pilsēta, kas izvietojusies abos Lielupes krastos.  Pilsēta dibināta 1265.gadā.
Jelgava – „zilo asiņu” pilsēta, pilsēta – aristokrāte. Bijusī Kurzemes hercogistes galavspilsēta, kuras senais nosaukums bija Mītava  (oficiālais nosaukums līdz 1917.gadam), cienīgi uzņēma augstdzimušus viesus, tostarp arī cilvēkus ar karaļu asinīm: 1779.gadā Jelgavas pilī bija apmeties leģendārais grāfs Kaliostro,  atrodoties emigrācijā, nākamais Francijas karalis Ludviķis VIII,  te dzīvoja samērā ilgi kopā ar savu ģimeni.  Pilsētā atrodas baroka, klasicisma un renesanses stilā veidoti arhitektūras pieminekļi.

- Brīvais laiks pusdienām.

Svētās Trīsvienības baznīcas torņa apmeklējums (pēc vēlēšanas)

1574. gadā pēc Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera pavēles Jelgavā sāka celt Sv. Trīsvienības baznīcu, kas uzskatāma par pirmo no jauna uzcelto luterāņu mūra dievnamu Eiropā. Līdz pat Otrā pasaules kara beigām tā bija lielākā un ietekmīgākā baznīca Zemgalē ar izteiktu Jelgavas panorāmas dominanti – 80 m augstu renesanses stila torni. Diemžēl pēc baznīcas nopostīšanas 1944. gadā tā vairs netika atjaunota, tomēr zvanu tornis savu vietu saglabāja. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas 2010. gada 16. novembrī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ieguva jaunu veidolu. Atklājumi ik uz soļa gaida ikvienu, kas dodas cauri torņa deviņiem stāviem. Trīs vēstures ekspozīcijas ar interaktīviem elementiem ir lielisks paraugs senatnes un mūsdienu mijiedarbībai. Torņa skatu laukumā var vērot Jelgavas panorāmu uz visām debespusēm, restorānā baudīt izsmalcinātu maltīti, bet 1. stāvā saņemt noderīgu tūrisma informāciju. Svinīgi pacilājošu noskaņu rada torņa pulksteņa melodijas, bet pagalmā gada siltajā periodā ikvienu priecē skulptūra – strūklaka “Trīsvienība”.
Uzkāpšana  tornī un pilsētas panorāmas vērošana kopā ar gidu.  

- Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls
Jelgavā ir lielāka izstāde – ledus skultūru konkurss
Festivāla laikā skatītāji varēs aplūkot vairākus unikālus Starptautiskā ledus skulptūru konkursa darbus, kas tapuši no kristāldzidriem ledus blokiem. Festivāla  ideja ir Latvijā brīvi pieejama materiāla transformācija mākslas objektu formā, kas apvieno arhitektūru, tēlniecību un vides dizainu, un tas ir vienīgais starptautiska mēroga ledus skulptūru festivāls Baltijā. Jau vairākus gadus ledus skulptūru festivāls ir apmeklētākais ziemas sezonas pasākums Zemgalē, ik gadu to apmeklē vairāk kā 40 000 interesentu

Atgriešanās mājās.

Cena iekļauts:

 • Brauciens ar autobusu
 • Gida-vadītāja pakalpojumi
 • Labs garastavoklis
 • Pozitivas emocijas

Papildu izmaksas:
 • Klosteris – ziedojumi 1 Eur
 • Svētās Trīsvienības baznīcas tornis  – 2.50Eur/1,00Eur (skolēniem, pensionāriem) (pēc vēlēšanas)
 • Ieejas biļetes festivāla: no 5.00 Eur/3.00Eur (skolnieki., seniori)

 Ieejas biļešu cenas var manīties!

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!

Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.    

Rezervēt