"Gaismas festivāls" - Staro Rīga!

Vispārīga informācija

Izbraukšana no Daugavpils.

- Pietura Lielvārdē pusdienām kafejnīcā “Panna”. (Par papildmaksu)
- Rīgas apskates autobusa ekskursija.
Ekskursijas laikā Jūs pāri tiltiem pārcelsieties pār Daugavu un no upes kreisā krasta aplūkosiet ievērojamāko objektu – Vecpilsētas panorāmu –  un apskatīsiet Nacionālās bibliotēkas svētku apgaismojumu.
Aiz Rīgas kanāla, ap kuru izvietots šis loks, sākas Jaunā Rīga, kuras lielākā vērtība ir slavenās “art nouveau” stila apbūves ēkas Alberta ielā. Ne velti taču Rīgu bieži vien dēvē par mazo Parīzi. Nav apšaubāms noteikti tas, ka Rīga tik tiešām ir jūgendstila pērle. Lieliskie nami, patiesi arhitektūras  mākslas šedevri saglabāsies Jūsu atmiņā vēl ilgu laiku.

- Dzīvā sudraba muzeja apmeklējums.
Muzejs sniedz iespēju izjust sudrabkaļa Oļega Auzera radošumu, ieraudzīt unikālus eksponātus un lielāko pasaulē sudraba pili.
Apbrīnu izraisa ne vien sudrabā kaltu skulpturālo kompozīciju lielie izmēri, bet arī meistara bagātā fantāzija, mākslas darbu šķietamais vieglums un stils, kas neapšaubāmi ir ieguldījums pasaules kultūras mantojumā! 2001. gadā kaltā augļu vāze, kuras augstums ir 128 cm un svars 20 kg, ir kļuvusi par pirmo eksponātu atjaunotajā Melngalvju nama sudraba kolekcijā.  Oļega Auzera darbi kā reprezentatīvās dāvanas tika pasniegti M. Olbraitai, Dž. Bušam, karalienei Elizabetei II, princim Čārlzam, Romas katoļu baznīcas galvam Benediktam XVI un citām ievērojamām personībām. Kopā ar gidu ejot ekskursijā, Jūs dzirdēsiet apbrīnojamu stāstījumu par sudraba ūdeni, par sudraba lietojumu ikdienā.

- Krāšņākā Rīgas pasākuma –  „STARO RĪGA” – apmeklējums.
Šajās dienās Rīgas centrs un tās rajoni tiešā vārda nozīmē staro, veidojot apbrīnojamu gaismas spēli, kuru pavada dažādi muzikāli un teatrāli uzvedumi.
Pēc Dzīvā sudraba muzeja apskates mēs ar Jums apmeklēsim festivāla Staro Rīga! gaismas instalāciju objektus (pēc vēlēšanās aplūkot gaismas objektus Jūs varat patstāvīgi!).
Vecpilsētas apmeklējuma laikā var izjust īstu pārvietošanos laikā. Mēs apskatīsim Rīgas galveno 14. gadsimta laukumu ar Rātsnamu. Uzzināsim, kāpēc galvenajā laukumā stāv Rolands. Aiziesim kājām līdz Svētā Pētera baznīcai, Jāņa sētai un Konventa sētai. Jūs, ejot pa šaurajām Rīgas ieliņām, dzirdēsiet daudzus nostāstus, leģendas un teikas par Latvijas Nacionālo operu, Doma baznīcu, Pulvertorni, Zviedru vārtiem, visā pasaulē pazīstamiem “Trim brāļiem”, “Kaķu māju”, Melngalvju namu ar tā lielisko apdari, Rīgas pili…  
Viduslaiku ēkas, šauras, bruģētas ieliņas, katedrāles, spicie baznīcu torņi – viss iegremdē Jūs neatkārtojamā senās pilsētas gaisotnē, esot īpatnai iluminācijai!
Festivāls “Staro Rīga” ir dažas dienas ilgstoša gaismas objektu izstāde, kas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, pārvērš pilsētas skatu. Jaunā tradīcija – vistumšākajā gada laikā priecāties par gaismas spēku – tā ir rūpīgi sagatavota rīdzinieku dāvana pašiem sev, viesiem un visai valstij. Festivāls turpinās Latvijas dzimšanas dienas svinēšanas tradīciju, lai pastiprinātu vienotības gaišo un priecīgo izjūtu, apgaismos Rīgas ielas, namus, ēkas, parkus un laukumus.


Apmēram pēc plkst. 19.00 izbraukšana uz Daugavpili.
Iebraukšana Daugavpilī vēlu vakarā!

Braucien maksā ietilpst:

 • Brauciens ar autobusu
 • Gida-vadītāja grupas pakalpojumi
 • Ekskursija pa Rīgu un gaismas instalācijām
 • Milzum daudz pozitīvā!
 • Lielisks noskaņojums!

Papildizmaksas
  • Dzīvā sudraba muzeja apmeklējums – 5.00 Eur

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!!

Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Braucienam nepieciešamie dokumenti:
LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

 

Rezervēt