Sāremā salas burvība! Muhu - Kuresāre!

Vispārīga informācija

Sāmsala jeb Sāremā ir otrā lielākā sala Baltijas jūrā un vislielākā sala Igaunijā. Apkārt salai jūrā daba ir izmētājusi vairāk par 500 saliņām. Sāmsalā ir sava, unikāla, īpaša gaisotne, kas dara to atšķirīgu no kopējās igauņu tautas kultūras. Sala ir kā maza valstiņa lielajā valstī- savs dialekts, sadzīves tradīcijas, savdabīga arhitektūra. Gleznaini ir salas ciemi- zemu māju jumtus klāj bieza niedru kārta, biezi kadiķu krūmi visapkārt un…purvos ziedošās krāšņās orhidejas.
Salas ziemeļu ainava, vējdzirnavas, kadiķi, dzidrs jūras ūdens pludmalēs, kaiju kliedzieni- tas viss rada romantisku noskaņu…

1. diena
Izbraukšana no Daugavpils
Ierašanās Virtsu ostā.
Pārcelšanās ar prāmi uz Muhu salu- salu ar vairāk nekā 8 000 gadu garu vēsturi. Paši igauņi saka, ka tā ir maza un šarmanta vietiņa, kur laiks atpūšas.
Strausu fermas apmeklēšana.
Tā ir lielākā un vecākā strausu ferma Igaunijā. Te var apskatīt Āfrikas strausus, Dienvidamerikas nandu un Austrālijas emu. Tāpat fermā dzīvo arī ķenguri, zebras, alpakas un poniji. Saimniece iepazīstinās ar fermas iemītniekiem un mīluļiem, saistoši pastāstīs par to raksturu un ieradumiem. Vasarā fermā darbojas kafejnīca. Jūs varēsit iegādāties greznas strausu spalvas un citus suvenīrus.
Ceļš uz Sāremā.
No Muhu salas uz Sāremā salu iespējams nokļūt pa Baltijā garāko dambi, kas izbūvēts pāri līcim.
Pirmais apskates objekts Sāremā –Karjas baznīca- mazākā viduslaiku (14.gs.) baznīciņa salas ziemeļu daļā, kur ir saglabājies senais interjers un maģiskās zīmes.
Anglas vējdzirnavas - viens no salas simboliem. Anglu var uzskatīt par nelielu etnogrāfisku muzeju- dažāda veida vējdzirnavas uzkalniņā, šūpoles, aplokos –kaziņas un mājputni. Kādreiz Anglas ciema malā stāvēja 9 vējdzirnavas. Pašlaik savdabīgajā muzejā atrodas četras stabveida dzirnavas un vienas dzirnavas –holandiešu tipa.
Tiem, kurš vēlēsiess, -gardas pusdienas igauņu gaumē, svaiga rupjmaize ciemakukulim un smaržīga tasīte kafijas …
Pa ceļam uz Sāremā galvaspilsētu Kuresāre - viens no Igaunijas lielākajiem dabas brīnumiem- Kāli ezers, kas ir visizteiksmīgākais meteorītu krāteris Eirāzijā. Ilgu laiku pētnieki uzskatīja, ka tā ir pazemes gāzes izvirduma vieta. Vēlāk ezerā tika atrasti pierādījumi, ka tas bija meteorīts. Par to liecina arī ūdens neparasti zaļā krāsa. Netālu atrodas vēl astoņi mazāka izmēra krāteri.
Pēc grupas dalībnieku vēlēšanās varēs apmeklēt meteorītu un akmens muzeju, kā arī iegādāties suvenīrus no unikāla akmens –Sāremā marmora.
Iebraukšana Sāremā salas galvaspilsētā Kuresāre.
Monumentālās Kuresāres pils ir pilsētas lepnums. Tā ir pilnīgi saglabājusies viduslaiku arhibīskapa pils Baltijā. Pils ir celta 14. gs. no tēstiem dolomītu blokiem. Pilī atrodas arī Sāremā trīs muzeju ekspozīcijas, kas iepazīstina ar pils interjeru un teikām, ar salas un Kuresāres vēsturi un dabu. Vasarā pils teritorijā darbojas vairākas darbnīcas-smēde, stiklinieku un keramikas darbnīca, kur iespējams vērot meistaru darbu un arī pašam pamēģināt kaut ko izgatavot.
Brīvais laiks. Pastaiga pa vecpilsētas ieliņām. Pastaiga pa pils parku un vecpilsētas ieliņām. Varēsit redzēt Kuresāres 17.gs. rātsnamu, Kurzāli un vasaras estrādi, Kuresāres aizstāvja –milža Lielā Tilla un viņa sievas Piretas skulptūru, apmeklēt krodziņu Veski (Dzirnavas) un nogaršot Igaunijas nacionālās virtuves ēdienus.
Naktsmītnes viesnīcā pilsētas centrā.

2. diena
Brokastis
Otras tūrisma “pērles” apmeklēšana Sāremā – Saļmes ciems Serves pussalā. Vieta, kur 2008. gadā bija atrastas divas vikingu laivas ar kuģu komandas mirstīgajām atliekām, mājas dzīvniekiem, ieročiem un sadzīves priekšmetiem . Šie atradumi ir ļoti vērtīgi zinātniekiem un vēsturniekiem. 2010.-2012. gadā veiktie izmeklējumi pierādīja, ka šīs laivas tika izgatavotas vēl pirms vikingu sirojumiem.
- Ciema “Ninazi” apmeklējums, kur atrodas divas dzirnavas, kas pārveidoti lellēs nacionālos kostīmos.
Orbu sādžas apmeklēšana ar kadiķu sīrupa degustāciju. Saimniece gatavo sīrupu pēc senām receptēm, pievienojot dažādas piedevas: smilšērkšķus, valriekstus, kanēli, … Kadiķu sīrups ir veselīgs, uzlabo garastāvokli, atbrīvo no noguruma, dod spēkus. To var lietot medus vai kļavas sīrupa vietā. Pēc degustācijas būs iespēja iegādāties dažāda veida kadiķu sīrupu un garšīgu marmelādi.
Odaletsi avoti.
Pie Odaletsi ciema caur vairākiem atvērumiem zemes virspusē izplūst karsta avotu ūdeņi, kas nāk no apkārtnes purviem un tek pa pazemes iežu spraugām. Par avotu rašanos vēsta sena leģenda. Odaletsi nosaukums ir cēlies no tā, ka velns esot tur cīnījies ar Tellu un velna šķēps saplīsis. Tad viņš esot teicis: «Oda läts!» (šķēps aizgāja), un no tā arī cēlies Odaletsi nosaukums. Tie avoti ir velna pēdas. Kur viņš kāpis, tur palikuši avoti- apmēram 800.
Noderīgi zināt -ja ar avota ūdeni mazgā seju un rokas, pat dzer, tad cilvēks paliek mūžīgi jauns.
Kihelkonnas Miķeļa baznīca. Viduslaiku baznīca ir celta 13.gs. Sākotnējā baznīca bija bez torņa. Zvanu tornis, kas atrodas dažu simtu metru attālumā no dievnama, ir celts 1683.gadā, un Baltijas valstīs tas ir unikāls.
Pangas stāvkrasts.
Nekur citur piekrastē nav tik augstas akmeņainas terases kā Sāmsalas ziemeļu krastā netālu no Pangas ciema. Terases, kas pazīstamas kā Pangas klints, maksimālais augstums ir 21,3 m. Stāvkrasta pakājē visas terases 2,5 km garumā var atrast aizraujošas fosilijas. No klintīm paveras brīnišķīgs skats uz jūru. Ir iespēja nokāpt pie jūras, kā arī iegādāties salai tik raksturīgos suvenīrus- izstrādājumus no kadiķiem un Sāremā dolomīta.
Ceļš uz Daugavpili
Kuivastu osta. Pārcelšanās ar prāmi.
Ceļojuma maksā ir iekļauts:
• brauciens tūrisma autobusā,
• naktsmītnes viesnīcā
• gida-grupas vadītāja pakalpojumi
• ekskursija pa Kuressares pili vietējā gida pavadījumā
• brokastis
Papildus izdevumi: Ieejas biļešu cenas var mainīties!!!
• Strausu ferma -3.00/2.00 Eur
• Kuresāres pils -6.00/3.00 Eur (bērni)
• Anglas vējdzirnavas – 3.50/1.50 Eur
• Karjas baznīca- 1.00 Eur

  • Orbu sādžas apmeklēšana ar kadiķu sīrupa degustāciju – 2.00/1.00 (skolnieki un seniori) Eur
• Braucieni ar prāmi turp un atpakaļ – 6.00/3.00 Eur (skolnieki un seniori) (apmaksa birojā)
  • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)
Pieteikt vietas braucienam var Piesakot vietu bez apmaksas, pieteikums ir spēkā 3 diennaktis, pēc tam firmai ir tiesības anulēt pieteikumu.
Piesakot vietu, klients veic apmaksu 20% apmērā no ceļojuma maksas
Uzmanību!
- Dienu pirms brauciena nepieciešams precizēt grupas izbraukšanas laiku un vietu kā arī autobusa numuru un grupas vadītāja tālruņa numuru!!!
- Ieejas biļetes tūrisma apskates objektos var mainīties.
- Firma neatbild par tūrisma objektu darba laika izmaiņām, nepareizu informāciju no objektu administrācijas un pasākumu atcelšanu bez paziņošanas.
- Tūrisma aģentūra patur tiesības mainīt ekskursijas kārtību, saglabājot to skaitu.
Cita svarīga informācija
Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara un dzimšanas apliecība.
 

Rezervēt