Pjuhticas klosteris!

Vispārīga informācija

22.00 Izbraukšana no Daugavpils ( no piektdienas uz sestdienu)

- Ierašanās Kuremā
Eiropā pazīstamā svētceļojumu centra – Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klostera apmeklējums.

7: 00 – pēc vēlmēm Dievkalpojuma apmeklējums. Dievgalds. Pēc vēlēšanās - iegremdēšanās svētavotā vai ūdens pasmelšana no tā.

Ekskursija klosterī.
Ekskursijas laikā Jums būs iespēja uzzināt klostera vēsturi, lūgt Dievu tā dievnamos, apmeklēt muzeju. Visiem ŠODIEN ir dota neatkārtojama iespēja atvilkt elpu no pilsētas steigas, sajust Dievmātes klātbūtni, izstaigāt klostera takas.

Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteris — pieder Maskavas Patriarhāta Igaunijas Pareizticīgo Baznīcai. Tas nodibināts 1891.gadā. Pjuhticas klosteris Igaunijā ir īpaša svētvieta, uz kuru dodas neizsīkstošas svētceļnieku straumes. Šurp dodas gan pa vienam, gan grupās, gan uz vienu dienu, gan vairākām. Cits dodas uz Pjuhticu izzinošā ekskursijā, cits meklē mierinājumu lūgšanās, cits pateicībā, cits grib iepazīt ticību. Pjuhtica tulkojumā no igauņu valodas nozīmē „svētā vieta”. Leģenda stāsta, ka gani redzējuši spožu gaismu ozolu birzī un sievieti debeszilā mantijā. Viņi, nonākuši līdz birzij, atrada Dievmātes ikonu, vēlāk šajā vietā tika uzbūvēta kapela.

Tagad klosterī ir sešas baznīcas un kapelas, ceļļu korpusi, svētceļnieku viesnīca, nespējnieku patversme, muzejs, saimniecības ēkas, tur dzīvo 170 māsas, kas lasa un dzied dievkalpojumos, uzkopj dievnamus, izšuj svētkalpotāju tērpus, gatavo ēdienu, audzē dārzeņus, augļus, ogas un ziedus, uztur apmēram 20 govju ganāmpulku.. Mums būs iespēja pabūt Dievmātes Aizmigšanas katedrālē un pastaigāties pa klostera teritoriju. Uz svētavotu jau vairāk nekā 400 gadus diendienā nebeidz plūst ļaudis. Gan vietējie, gan ceļinieki stāsta, ka no avota ūdens pieredzējuši dziedināšanu. Šo ūdeni ļaudis ved arī uz mājām, lai turpinātu dziedināšanu. Ir zināmi daudzi dziedināšanas gadījumi, kas tiek reģistrēti speciālā grāmatā. Uz klosteri tiek sūtītas vēstules no visas pasaules, kurās tiek ziņots par brīnumiem, ko pieredzējuši cilvēki ar ticību atbraucot uz šo svēto vietu.  Šajā dienā arī Jums ir iespēja pārliecināties par to, nesteidzīgi staigājot pa Pjuhticas klosteri, dzerot Svēto ūdeni, gremdējoties svētavotā.

Brīvais laiks.
Izbraukšana no klostera 15.00

Īsa apstāšanās pie ezera. Iespēja iegādāties zivis.

Mājupceļā īsa apstāšanās, lai apmeklētu veikalu Tartu centrā.

Cenā iekļauts:

 • Gida pakalpojumi
 • Apskates ekskursija
 • Transporta izdevumi
 • Pozitīvas emocijas
Papildus izmaksas:
 • Klosteris – 4 Eur
 • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)
Lūdzam ar sapratni un cieņu izturēties pret uzvešanās noteikumiem klosterī. Svētceļnieku apģērbs nedrīkst būt izaicinošs: sievietēm obligāti jābūt svārkos, kuri sedz ceļgalus un apģērbā, kurš sedz plecus, galvai jābūt apsegtai ar lakatu. Vīriešiem ir nepieļaujami šorti un īsas bikses, vēlams, lai vīrieši būtu ģērbti kreklos ar garām piedurknēm. Ja vēlies gremdēties svētavotā, paņem līdzi dvieli un gumijas čībiņas.

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt