Rudens Minska aicina! Miras pils!

Vispārīga informācija

Minska – Miras pils

Visas ieejas biļetes ir iekļautas cenā!

1. DIENA
Izbraukšana agri no rīta no Daugavpils. Latvijas – Baltkrievijas robežas šķērsošana.
- Ierašanās Minskā no rīta, tikšanās ar gidu. Baltkrievijas „Lido” apmeklēšana (par papildmaksu).

Minska - Baltkrievijas galvaspilsēta, kas apbur ar savu varenību.

- Apskates ekskursija Minskā.

- Augšējā pilsēta atrodas uz paugura, kas majestātiski slienas pār mūsdienu apbūvi.  Kopš 16.gadsimta pilsēta piesaistīja tirgoņus un aristokrātus,  pulcināja cilvēkus ar dažādām reliģijām un politiskajiem uzskatiem, radot dažādu arhitektūras stilu un kultūras pieminekļu daudzveidību. 

-Trīsvienības priekšpilsēta – te redzēsiet: mūsdienu pilsētas dzimšanas vietu, kas saistīta ar Polockas kņazisti, pilsētas rātsnamu. Ekskursijas laikā  varēsiet apskatīt māju ar spokiem,   Vankoviču dzimtas muižu,   Masonu māju, Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāli, kas uzcelta Rečas Pospoļitas laikā.   Izstaigājot Trīsvienības priekšpilsētas senā kvartāla ieliņas un kupraino tiltu,   nokļūsiet „Vīrišķības un sēru salā”, kur uzcelts piemineklis karavīriem – interancionālistiem. Būs iespēja papriecāties par svētā Simeona un Jeļenas baznīcu, kuru ķieģeļu krāsas dēļ sauc par Sarkano dievnamu.  Ir leģenda, ka Jeļena sapnī redzēja baznīcu, kuru tai parādīja Jaunava Marija (citā leģendā teikts, ka tas esot bijis eņģelis).  Kad viņa pamodās, uzzīmēja nosapņoto baznīcu, un zīmējums bija par pamatu ēkas projektam.  Šis Minskas dievnams ir 20.gs. monumentālās arhitektūras paraugs.  Pēc neilga brīža sasniegsim Minskas „briljantu” – Nacionālo bibliotēku

- Visu Svēto baznīcas apmeklēšana.

 1. baznīca par godu Visu Svēto un piemiņai nevainīgo upuru (Visu Svēto baznīca) - unikāls pareizticīgo baznīca, vienlaikus piemineklis visiem baltkrieviem, kuri gājuši bojā Lielā Tēvijas kara laikā. Pirmais pamatakmens iesvētīja patriarhu Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II 4 jūnijs 1991.
 2. dievnamā sākās 1996. gadā. Tas tika noteikts piemiņas kapsulu ar vēstuli nākamajām paaudzēm. Par ko kapsulu ceremonijā piedalījās prezidents Baltkrievijas Republikas AG Lukašenko un Metropolitan Filaret Minskas un Slutskā.
 1. kļuva par garīgo piemiņas godu 10 miljoni kurš nomira kariem, represijām, revolūcija, un piespiedu pārvietošanu baltkrieviem. Apakšējā daļā baznīcas (kapenes), kas zemi, kas iegūta no visiem kaujas, kurā iedzīvotāji tika nogalināti. Ap perimetru baznīcas izveidot piemiņas plāksnes ar rotājumu adorning baznīcu, austi nosaukumus mirušajiem. Tur pārapbedīts izcilu skaitļi Baltkrievijas. Jo kapenes lit neapslāpējams lampa.
 1. gadā tā tika iesvētīta un uzstādīta zvani uz zvanu tornis un galvenā kupola tempļa. Ceremonijā piedalījās prominenču valsts un pārstāvji no augstākās garīdzniecības, tostarp Baltkrievijas AG Republikas prezidenta Lukašenko, patriarhs Maskavas un visas Krievzemes Aleksijs II un metropolīts Minsku un Slutskā Filaret.
 1. pārsteidz ar savu krāšņumu. Tas ir dekorēts ar unikālu iconostasis Palekh amatnieku cirsts koka paneļus, piederumus un apdares roku darbs.
 2. telts arhitektūra un vainagojušies ar pieciem zelta kupoliem. Baznīcas augstums ir 72 metri. Tas var uzņemt 1200 ticīgo vienlaikus. Šī ir viena no augstākajām un visvairāk plašiem pareizticīgo baznīcām.
- Tāpat Jūs pavērsiet priekškaru uz burvestībām un noslēpumiem bagāto Baltkrievijas Republikas lielākā teātra – Lielā operas un baleta teātra – pasauli (par papildmaksu). Jūs redzēsiet to, kas parasti nav skatāms parastam teātra apmeklētājam: rekvizītu istabu, orķestra bedri, uzzināsiet, kā tiek radīti skatuves tērpi, tā juzdamies kā īsts aktieris.  Kopā ar ekskursiju vadītāju mēs izstaigāsim teātra zāles, iepazīsimies ar tā vēsturi un “biogrāfijas faktiem”, aplūkosim tehniskos jauninājumus.


- Brīvais laiks.

- Izmitināšana viesnīcā.
 
2.DIENA
- Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas.
Dodamies ekskursijā “Ekskursija PASAULES ARHITEKTŪRAS PIEMINEKĻI”.
Majestātiskā MIRAS PILS www.mirzamak.by, būvēta 16.gs. pirmajā ceturksnī, tā spilgtais arhitektoniskais skats, varenās sienas un torņi, kolorīts iekšpagalms atstāj neizdzēšamu iespaidu, ko papildina muzeja ekspozīciju apskate pils ziemeļu korpusā. Gremdēšanās tās īpašnieku dzīves gaisotnē sākas ar pagrabiem, kur glabājās pārtikas krājumi un atradās vīna pagrabi, un beidzas Balles zālē, kas slīgst rokoko krāšņumā… Teatralizētas ekskursijas laikā Jūs iejutīsieties pils slavenajā pagātnē, iepazīsieties ar tās īpašniekiem un pat padejosiet ar pašu kņazu Karolu Stanislavu Radzivilu  “Pane Kohanku”. Pilij blakus atrodas moderna stilā veidota kapliča, kurā atdusas pēdējo titulēto pils īpašnieku – kņazu Svjatopolk-Mirsku – mirstīgās atliekas. Miras ciemata vēsturiskā daļa ir lieliski saglabājusi bijušā mājīgā miesta kolorītu; tajā gadsimtu garumā vienotā pasaulē ir dzīvojuši baltkrievi, poļi, ebreji, čigāni, tatāri… Pareizticīgo baznīca, katoļu dievnams, sinagogas, ješiva, amatnieku un tirgotāju nami viedo Miras Tirgus laukuma ansambli. 

-Pusdienas (par papildmaksu).

-Izbraukšana uz mājām pēc 16.00 – Laimīgu ceļu!

-Baltkrievijas-Latvijas robežas šķērsošana.

Cenā ietilpst:
 • Grupas vadītāja-gida pakalpojumi
 • Brauciens ar autobusu
 • Dzīvošana Minskā; dienesta viesnīcā ar visām ērtībām numurā
 • Brokastis
 • Labs noskaņojums
 • Smaidu jūra
Visas ekskursijas ar ieejas biļetēm muzejos:
 • Apskates ekskursija pa Minsku, Trīsvienības priekšpilsēta;
 • Visu Svēto baznīcas apmeklējums;
 • “Ekskursija PASAULES ARHITEKTŪRAS PIEMINEKĻI”
Papildizmaksas:
 • Vīza Baltkrievijā – 15 Eur;
 • Pusdienas - 6 Eur;
 • Delfinārija un zoodārza apmeklējums ~ 11 € (1 persona).
 • Ekskursija pa Operas teātri – 5.00 Eur ( apmaksa ofisā)
Piemaksa par vienvietīgu numuru – 10 Eur.
Piemaksa par papildvietu autobusā35 Eur.

Pase Baltkrievijas vīzas noformēšanai jāatnes uz tūrisma firmu līdz 14.09.

Krievijas Federācijas pilsoņiem un Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem vīza nav nepieciešama.

Dokumenti, kuri ir nepieciešami vīzas noformēšanai:
 • Pase
 • 1 foto speciāls izmērs baltkrievijas vīzai
 • Cilvēki, kuri dzimusi pēc 12.11.1991. – abu vecāku pasu kopijas, dzimšanas apliecības kopija
Ceļošanai nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus  pēc ceļojuma beigām. 
 • Bērniem līdz 18 gadiem, ceļošanai nepieciešama pase un pilnvara.  Bērniem līdz 18 gadiem, kas ceļo bez vecāku pavadības, ir nepieciešama notariāli apstiprināta atļauja ceļošanai vienatnē uz ārzemēm un dzimšanas apliecība. 
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu info@mari.lv
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu, klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.   
 • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!

Rezervēt