Lida-Bresta!

Vispārīga informācija

Lida - Bresta! Bez vīzas!

16.11.19- Izbraukšana no Daugavpils agri no rīta. Lietuvas – Baltkrievijas robežas šķērsošana.

   - Ierašanās Lidas pilsētā. Tā ir pilsēta, kura atrodas pašā Baltkrievijas vēstures sirdī. 10.-11. gadsimtā Lida radās kā cilšu savienības Dainova nocietināta apmetne.  Ar pilnām tiesībām Lidas pilsēta lepojas ar diženāko Baltkrievijas pili,  kuras pamatus gandrīz pirms septiņsimt gadiem bija ielicis lielkņazs Gedimins. Jūs ieiesiet Lukturu jeb Svētā Krusta Celšanas baznīcā, kur redzēsiet vērtīgāko dievnama relikviju – 14. gadsimta svētbildi, kuru šeit nogādāja pirmie franciskāņu misionāri. Pa kreisi no Lukturu baznīcas 1993. gadā ir uzstādīts skulptora Valeriāna Januškeviča veidotais piemineklis Franciskam Skorinam. Ir vērts atzīmēt, ka Lidā tas ir pirmais piemineklis Skorinam, naudu projekta realizācijai savāca pasi pilsētas iedzīvotāji. 
Gedimina pils romāņu gotu stilā bija uzbūvēta 1330. gados, lai pasargātu pilsētu no krustnešiem. Lidas pils ir apvīta ar viduslaiku cīņu un laulību romantiskajām leģendām, kņazs Gedimins 1323. gadā pavēlēja likt pamatus mūra pilij Lidā, lai aizšķērsotu bruņiniekiem ceļu uz Lietuvas Lielkņazistes zemju centru. Lidas pils nereti bija kluss patvērums viduslaiku kņaziem un viņu politiskajiem līdzgaitniekiem. Leģendārs notikums pils vēsturē ir laulības noslēgšana starp 71 gadu veco Jagailo un 17 gadus veco Sofiju Goļšansku, svinību ceremonija notika šeit 1422. gadā.
 - Lidas pils – tā ir “laika mašīna” un aizraujošs ceļojums viduslaikos, kur uz katra soļa atrodas vieta romantikai un bruņinieku varonībai. Šeit katrs var iejusties senā kareivja lomā, ietērpjoties bruņās, un izjust mistisku atmosfēru, uzzinājis, kurš spoka sargā citadeli.
   
- pusdienas ar folkloras programmu.

- Iekārtošanās viesnīcā. Brīvais laiks. Var apmeklēt tirdzniecības namu, veikalus “Nemana”, apavu veikalus “Marko” u.c. 

17.11.19- Brokastis.
Pārbrauciens uz Brestas pilsētu. Autobusa un kājām ejama ekskursija “Bresta gadsimtu ēnā”.
Maršruts virzās pa Brestas vēsturisko centru, kur katrs nams dvesmo vēsturi. Ekskursija sākas no Svētā Simeona baznīcas, kurai ir pāri 100 gadiem. Staigājot ar gidu pa vecajām ieliņām, Jūs uzzināsiet viesnīcas “Metropole” vēsturi, ieraudzīsiet tiesas namu, kurā 1927. gadā tiesāja slaveno Veru Horužuju, dzirdēsiet aizkustinošu divu “poļu kārtas” iedzīvotāju mīlas stāstu.
Katrs varēs uzlaikot laimes zābaku un, esot noteiktai veiklībai, pat noglaudīt “iemīlējušos kaķus”. Tāpat ekskursijas laikā ir paredzēta apstāšanās pie Svētā Nikolaja dievnama.


- Iekārtošanās viesnīcā.

Vakara romantiskā pastaiga pa Brestas Arbatu.
Gājēju ekskursija pa Brestas Arbatu. Sāksim mūsu iepazīšanos ar Ļeņina laukumu – centrālo pilsētas vietu, redzēsim  pieminekli, veltītu Brestas tūkstošgadei, iziesim gājēju Padomju ielu. Jūs uzzināsiet interesantākos nostāstus par senās Berestjas  un cara laiku Brestļitovskas dzīvi. Poļu Bresta un pirmskara Bresta. Lielais Tēvijas karš, pēckara pilsētas atjaunošana – par visām šīm tūkstošgadīgās pilsētas dzīves lappusēm Jums stāstīs pieredzes bagāts gids. Izstaigāsim slaveno Lukturu aleju. Jūs varēsiet pilnā mērā novērtēt Brestas kalēju, kuri ielika talantu un dvēseli unikālu lukturu radīšanā, meistarību, neviens lukturis alejas garumā neatkārtojas. Mēs piedalīsimies vienā satraucošā un spilgtā ekskursijas pasākumā – lukturu aizdedzināšana, ko veic lukturu uzraugs.
Lai īstenotu šo rituālu, viņš katru dienu jebkuros laika apstākļos kāpj pa trepēm un ar roku aizdedzina katrā lukturī petrolejas lampu. Pavisam Padomju ielā ir 19 tādi lukturi. Pēc šī rituāla lukturu uzraugs ar prieku fotografējas ar visiem, kas vēlas, pie kaltā pulksteņa, kura rādītājus viņš katru dienu gādīgi novieto uz nākamās dienas lukturu iedegšanas laiku. 

- Brīvais laiks.
Bresta ir Baltkrievijas modes pilsētcietoksnis. Bresta – kā mazā Parīze. Pilsētas centrā Jūs sagaida kafejnīcas un zīmolu apģērbu veikali. Brestas centrā atrodas ļoti gara (praktiski no stacijas un līdz pašam Centrālajam universālveikalam (CUM) Padomju iela. Te Jūs varat atrast visu – gan veļu, piemēram, no Milavitsa vai arī Mark Formelle, gan Baltkrievijas trikotāžu, piemēram, no Pinskas, gan apģērbu visai ģimenei, ko ražo zīmola “Калiнка” uzņēmumos, arī dārgākus un stilīgākus kostīmus un kleitas no Lakbi. Bet, kad būsiet šopinga nogurdināti, Jūs varat iemalkot kafiju ar desertu vai karstās šokolādes tasīti kafejnīcā “Коммунарка”, kas arī ir Baltkrievijas, šoreiz gan šokolādes, zīmols.
 
18.11.19- Brokastis. Izrakstīšanās no viesnīcas.

 Brestas cietokšņa apmeklējums (uzbūvēts 1842. gadā). Cietoksnis, kura vārds divas reizes izskanējis vēsturē: šeit Baltajā pilī 1918. gadā bija noslēgts miers starp Padomju Krieviju un Vāciju; šeit varonīgi bija aizstāvēts cietoksnis Lielā Tēvijas kara pirmajās dienās
- Milzīgā memoriāla “Brestas varoņcietoksnis” apskate
(www.brest-fortress.by), kurā ir forti, bastioni, kazarmas, skulpturālas kompozīcijas. 
-  Brestas cietokšņa aizstāvēšanas muzeja apmeklējums, muzejs izveidots kazarmā cietokšņa centrālajā salā – Citadelē.  

- Izbraukšana uz mājām. Baltkrievijas – Lietuvas robežas šķērsošana. Vēlu vakarā ierašanās Daugavpilī.

Tūres cenā ietilpst:
- transporta izdevumi
- ceļa nodokļi
- uzturēšanās Lidā: viesnīcas divvietīgajos numuros ar visām ērtībām 
- pusdienas Lidā ar folkloras programmu
- uzturēšanās Brestas pilsētā
- ēdināšana: 2  brokastis
- grupas vadītāja pakalpojumi
- vietējo gidu pakalpojumi atbilstoši programmai
- milzum daudz pozitīvā un smaidu
- lielisks noskaņojums

Ekskursijas ar ieejas biļetēm muzejos:
 

  • Lidas apskates ekskursija
  • Lidas pils apmeklējums ar ieejas biļetēm
  • Brestas apskates ekskursija 
  • Gājēju vakara ekskursija pa Brestu
  • Ekskursija Brestas cietoksnī  
  • Ieejas biļetes Brestas cietokšņa muzejā

Papildizdevumi :
- vienvietīgais numurs 20  eur
- papildvieta autobusā  - 30 eur

Rezervēšanas standartnoteikumi:
 
  • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
  • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
  • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
  • Dienu pirms brauciena ir jāprecizē izbraukšanas laiks un vieta, autobusa numurs un grupas vadītājā tālruņa numurs!
Uzmanību!
Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos,  par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti,  kā arī par objektos bez iepriekšēja  brīdinājuma atceltiem pasākumiem.

 

Rezervēt