"Anīkšču skaistums no putna lidojuma!" 

Vispārīga informācija

Anīkšči - Ukmerģe - Taujēnu muiža

Izbraukšana no Daugavpils.

Ierašanās Anīkščos.
Anīkšči atrodas Lietuvas ziemeļaustrumos. Pilsētas rota ir gleznaini pakalni, priežu sili, Sventājas upe. Pilsētas nosaukums cēlies no Onikštu upes, kas ietek Sventājā. Onikšti vēstures dokumentos pirmo reizi minēti 1442.gadā. Anīkšču šaursliežu dzelzceļa komplekss, senās dzelzceļa stacijas ēkas, sliedes, bruģa laukums, tērauda tilts pār Sventajas upi (96 m),u uzbērumi, ūdens slūžas – ir vēstures pieminekļi, kas sevī glabā pagājuso gadsimtu elpu.
-Vai kādreiz Jūs pastaigājāties starp koku galotnēm? Nē? Tad mēs ielūdzam Jūs uz pastaigu?
Šogad mazā kūrortpilsētiņa Anikšaja pārsteidz tūristus ar jaunu meža taku, kas stiepjas starp koku galotnēm. Jūsu skatam atveras unikāla gājēju taka dažu metru augstumā ar neaizmirstamiem panorāmas skatiem. Taka sākas netālu no Puntukas akmens līdz apskates tornim, te mūs sagaida pastaiga virs meža un upes. No 35 m augsta apskates torņa kā uz delnas būs redzama Sventājas upes ieleja.
- Ačgārna māja.
Te visas lietas un priekšmeti ir kājām gaisā, rotaļīgi izjaucot mūsu ikdienas rutīnu un izjūtas. Jums šķiet, ka tādā nevar dzīvot? Iesim un apskatīsimies!
- Mēs piedāvājam pusdienas ar Lietuvas nacionālo virtuvi (par papildu maksu)
Slaveni Lietuvas cepelīni!

- Dzelzceļa muzeja apmeklējums
Anikšajā ir saglabājies šaursliežu komplekss – simtgadīga stacija, bruģis, dzelzs tilts pāri upei 96 m garumā, dzelzceļa klātne, ūdens savācēji. Speciāli muzejam tika izremontēts dzelzceļa ritošais sastāvs, ierīkota nojume tā novietošanai, iegādātas drezīnas un vagonetes. Jums būs iespēja pavizināties uz rokas drezīnas un ne tikai.
Par īpašu dzelzceļa stacijas eksponātu kļuva tvaika lokomotīve Кч 4-107 (“Dzeguze”). Muzeja kolekcijā ir arī darba rīki, instrumenti dzelzceļa apkopei, stacijas inventārs, fotouzņēmumi, dzelzceļnieku zīmogi, formas zīmes, signalizācijas līdzekļi, kurus vākuši muzeju lietu speciālisti ekspedīcijas laikā dažādos šaursliežu dzelzceļa posmos. Pats vecākais eksponāts – pirmskara telefons - desmit līniju komutators stacijas iekšējai apkalpošanai. Šeit parādīti dažādu laiku soli no uzgadāmās zāles, soli ar uzrakstiem “Lietuvas dzelzceļš” no pirmskara perioda.

- Ierašanās akmens glezniecības muzejā

Tautas mākslinieka Staņislava Petraškas izstāde. Pateicoties unikālai, tikai šim māksliniekam raksturīgai tehnikai, viņš iemūžināja dabas ainavas, Lietuvas valsts simbolus. Apbrīnojamas akmens krāsu spēles gleznās.

- Pārbraukšana Ukmerģē. NEW!
Ukmerģe ir viena no vecākajām pilsētām Lietuvā. Rakstos pirmoreiz minēta 1333. gadā. Pilsētas centrā atrodas pilskalns, kura virsū kādreiz stāvēja pils. Tieši pie tās pakājes vispirms rādījās ciems, un pēc tam pārvērsās par pilsētu. Pilsētas nosaukums, kas minēts senajos rakstiskajos avotos, ir Vilkmerģe (Vilkomeža). Pilsēta tika pārdēvēta par Ukmerģi tikai pirms gadsimta.
Ukmerģes vecpilsētā ir daudz labi saglabājušo ebreju ēku. To ieskauj ezeri, meži, mājīgi ciemati, kalnaini reljefi, muižas, kas saglabājušās ainavās, caur kurām Sventājas upe plūst kā zila lente.

Aizraujoša ekskursija ar vietējo gidu pa Ukmerģe pilsētu!
Ukmerģes pilskalns. Var teikt, ka Ukmerģes pilsētas vēsture sākās no šī pilskalna. Svētās Trīsvienības baznīca. Tā rotā pilsētas centru. Baznīcas vēsture ir ļoti krāšņa. Svētā Apustuļu Pētera un Pāvila baznīca. Tā stāv Ukmerģes upes augstā nogāzē. Pašlaik tajā ir 11 mākslas pieminekļu. Te ir arī daudzas citas ievērojamas vietas, un katru dienu tās var atklāt arvien vairāk.

- Pārbraukšana Taujēnu muižā. NEW!
Taujēnu muiža ir celta 1802.gadā pēc Pjiera de Rossi projekta, klasicisma stilā, ar angļu stila parku, kurā ir daudz strūklaku, puķu dārziņu un dīķu, kurā dzīvo baltie un melnie gulbji. Muiža piederējusi Radviliem līdz pat padomju laikiem.
Tās fasāde ir lielisks neoklasicisma stila piemērs. Ēkas baltā krāsa pasvītro sarkano flīžu jumtu un pelēkas logu apmales. Īpaši ievērības cienīga ir galvenā ieeja ar sešām toskāņu kolonnām un portiku, kas dekorēts ar heraldiskiem attēliem.
Muižas greznais interjers ir saglabājis senatnes atmosfēru, tostarp izsmalcinātas lampas, kamīnus, dārgas skulptūras, ģimenes portretus, medību trofeju un ieroču kolekcijas.
Šodien tā ir skaisti atjaunota, iekārtota viesnīca, kur tiek rīkoti koncerti, pasākumi. Lieliskajā Taujēnu muižā Jūs variet sajust senos laikus, mūsdienu estētiku, komforta dvesmu un majestāti. Jūs gaida karaliska, bet tajā pašā laikā mierīga un jauka atpūta burvīgā vietā.

Izbraukšana uz Daugavpili
Cenā ietilpst:

 • Brauciens ar autobusu
 • Grupas vadītāja pakalpojumi
 • Gida pakalpojumi
Papildus izmaksas:
 • Pastaigu taka – 1.00 Eur
 • Dzelzceļa muzeja apmeklējums – 3.00/2.00 Eur
 • Ačgārna māja – 2.00 Eur
 • Akmens glezniecības muzejs – 1.00/0.70 Eur
 • Pusdienas – 4.00 Eur (apmaksa ofisā!)
 • Taujēnu muiža – 3.00/2.00 Eur
 • Mediciniska apdrošināšana ( pēc velēšanas)
Rezervēšanas standartnoteikumi:
 • Rezervēt vietu braucienam var: piezvanot pa tālr. 6-54-20466, 26617848, aizpildot pieteikumu mājaslapā www.mari.lv, nosūtot pieteikumu uz e-pastu larisa.mari77@gmail.com,
 • Rezervējot vietu bez apmaksas rezervācija ir derīga 3 dienu laikā, pēc tam firmai ir tiesības anulēt rezervāciju.
 • Rezervējot vietu , klients iemaksā avansu 20% apmērā no brauciena maksas.
Uzmanību!
 • Firma nenes atbildību par izmaiņām objektu darba laikos, par neprecīzu informāciju, ko snieguši objekti, kā arī par objektos bez iepriekšēja brīdinājuma atceltiem pasākumiem.
Braucienam nepieciešamie dokumenti:
 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pasei pasei ir jābūt derīgai 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Rezervēt