EKSKURSIJU TŪRE SPĀNIJĀ AR VIDUSJŪRAS KRUĪZU (ČEHIJA)

Vispārīga informācija

CENA NO 109 EURO сena iegādājoties 3 piedāvātās ekskursijas
CENA NO 249 EURO BEZ EKSKURSIJU PAKETI

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas naktī/agri no rīta. Tranzīts Polijas teritorijā. Iekārtošanās tranzīta viesnīcā Polijas, Čehijas teritorijā.

2. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Transfērs uz Vīni (transfērs ar vilcienu, vilciena biļetes tiek apmaksātas atsevišķi (18 EUR).
Ierašanās Vīnē. Ekskursija pilsētā.  
Vīne – nozīmīga Eiropas pilsēta, Austrijas pērle un galvenais lepnums. Vīne ir romantiska, grezna un aristokrātiska pilsēta. Vīne ir Habsburgu impērijas galvaspilsētu. Ringštrāse ar pseidovēsturisko stila apbūvi, Stefana katedrāle, Rātsnams, Hofburga un Vīnes operas ēka. Brīvajā laikā iesakām apmeklēt kādu no Vīnes muzejiem: Hofurga, Belvedera, Sisī muzejs, Tauriņu maja, Albertina, Tēlotājmākslas, Nacionālais vēstures muzejs. Atelpas brīdī, kādā no daudzām kafejnīcām nomalkojiet tasi īstu Vīnes kafiju. Tālāk mūsu ceļš vedīs uz vīna darītāju ciematu Grincigu. Grincigā Jums būs iespēja nogaršot slavenos Austrijas vīnus, izbaudīt austriešu nacionālos ēdienus un klausīties Vīnes mūziku.
Lai kādā laikā Jūs neapmeklētu Vīni, visu uzturēšanas laiku Jūs neatstās svētku sajūta.
Ceļš uz Dženovu (Itālija) (nakts pārbrauciens).

3. DIENA

Ierašanās Dženovā, iekāpšana GNV firmas prāmī.
Prāmis atiet (~12:00).
Itāļu prāmju firmai Grandi Navi Veloci (GNV) ir komfortablu kuģu parks, kas kursē visā Vidusjūras akvatorijā.  Uzņēmums tika dibināts 1992. gadā, uzreiz kļūstot populāram ar savu augsti kvalitatīvu kruīza kuģu parku, kas piedāvā veselu pakalpojumu spektru līdz ar pasažieru un transportlīdzekļu pārvadāšanu. Lieliska apkalpošana, ērtas kajītes, pievilcīgs interjers, restorāni un bistro, bārs ar dzīvu mūziku un spēļu automāti - tas viss pārvērš kruīzu par aizraujošu ceļojumu.

4. DIENA

Prāmja ierašanās Barselonā (~09:00).
Kajīšu atbrīvošana. Pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursiju braucienu uz Monseratu (papildu maksa 50 EUR).
Monserata – virkne klinšu, kas veido neatkārtojamu skatu и un apbur ar savām ainavām. Kalnu grēda tika izveidota vairākus miljonus gadus atpakaļ un pārvērtusies par fantastiskām dabas izveidotajām figūrām. Pateicoties vietējo iedzīvotāju izdomai, neparastas virsotnes ieguva savu nosaukumu atkarībā no tā, kam tās līdzinās – „Ziloņa snuķis”, „Mūmija”, „Galvaskauss”, „Sargs”... Šajās vietās dzima virkne leģendu. Viena no tām vēsta, ka savādas klinšu formas ir eņģeļu radījums, kuri nolaidās no debesīm, lai pārveidotu kalnu grēdas ainavu, sazāģējot kalnu virsotnes ar zelta vīlītēm. Monserata tulkojumā nozīmē „sazāģēts kalns”. Bet kalna unikalitāte slēpjas ne tikai reljefa skaistumā, bet drīzāk ar to, ka uz tā atrodas Monserata klosteris (Monasterio de Montserrat). Tas ir strādājošs klosteris ar gandrīz tūkstošgadu seno vēsturi. Un līdz pat šim brīdim tas atspoguļo Katalonijas garīgo simbolu- tur dzīvo mūki, ieturot ikdienas dievkalpojumus, te tiek glabāta senatnīga Melnās Monserata Jaunavas statuja. 
Ekskursijas laikā uzzināsiet klostera vēsturi, dzirdēsiet dažādas interesantas leģendas par to, kā radās klosteris un par brīnumiem, kas ir saistīti ar statuju.
Brīvajā laikā varēsiet apmeklēt baziliku un dzirdēt ļoti skaistu zēnu kora uzstāšanos, paklanīties galvenajam klostera apskates objektam – Melnai Jaunavai; apmeklēt klostera muzeju, iepirkt suvenīrus, degustēt spāņu liķierus. Apkārt klosterim atrodas daudz gleznainu pastaigas taku, kur var redzēt senās kapelas, interesantas reliģiskā rakstura skulptūras un brīnumainas kalnu ainavas. Gājēju pastaigas klostera apkārtnē ir vislabākā iespēja sajust šo vietu skaistumu un ieraudzīt īstu Monseratu ar tās ainavām.
Došanās uz viesnīcu, kas atrodas Costa Brava/Costa Barcelona piekrastē.
Pēc vēlēšanās piedāvājam vakariņas viesnīcā (papildu maksa 8 EUR).
Iekārtošanās, nakts viesnīcā.

5. DIENA

Brokastis. Pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursiju programmu “Žirona, Rupita un Besalu” (papildu maksa 50 EUR).
Reizēm liekas, ka Žironas viduslaiku rajoni vēl atceras visus notikumus, kas te norisinājās gadsimtu gaitā. Ne velti šo pilsētu dēvē par pasakaino pilsētu: trīsgalvainais briesmonis Žerio, Svētais Narciss, kurš izglāba pilsētu ar mušu palīdzību, mistiskās ebreju parādu kalpības raksta radītājs rabīns Bonastruks Sa Porta, pārakmeņojusies ragana, kura joprojām biedē vietējos bērnus, spārnotais pūķis, kas peld zem Žironas tiltiem pilnmēnesī – tie ir tikai daži no tēliem, par kuriem Tu uzzināsi ekskursijas laikā, pastaigājoties pa klusajām vecpilsētas ieliņām.
Pilsētiņas Rupita un Besalu atrodas La Gorrocha apgabalā. 
Rupita ir neliela senlaicīga pilsētiņa, kas atrodas Pireneju kalnu priekškalnē 882 m augstumā. Pilsētiņa ir izveidojusies bazalta kalna virsotnē, kuru, savukārt, ir izveidojis sens vulkāns 11 000 gadu atpakaļ. Pilsētas ieliņas nav parastas un iemieso sastingušo vulkāna lavu. Šī nomaļa vieta ir piesātināta ar miglainu viduslaiku leģendu un tumšo nostāstu garu. Rupitu dēvē par raganu pilsētu. Saskaņā ar leģendu, šajā kalna ciematiņā viduslaikos inkvizīcijas laikos ir slēpušās Katalonijas raganas.
Tālāk dosimies uz senlaicīgu pilsētiņu Besalu. Besalu – viduslaiku pilsētiņa Fluvijas upes krastos, kuru romieši izveidoja kā aizsargcietoksni ceļam, kas savienoja Romas impēriju ar iekarotām Pireneju pussalas zemēm. Pilsētā dzīvo nedaudz vairāk kā 2000 cilvēku. Par centrālo ieeju pilsētā-cietoksnī kalpo septiņlaidumu aizsargtilts, kuru romieši uzcēla 11.-12.gs. Pati Besalu ir viduslaiku pils ar virkni senatnīgu apskates vietu. Šeit ir lieliski saglabājušas viduslaiku romāņu arhitektūras ēkas. 1996. gadā pilsēta tika pasludināta par Spānijas Kultūras mantojumu.
Atgriešanās viesnīcā.
Pēc vēlēšanās piedāvājam vakariņas viesnīcā (papildu maksa 8 EUR).
Nakts viesnīcā.

6. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Pēc vēlēšanās piedāvājam ekskursiju Barselonā (papildu maksa 50 EUR).
Barselona – Katalonijas galvaspilsēta, lieliska Eiropas pilsēta, kas atrodas Spānijas Vidusjūras piekrastes ziemeļaustrumu daļā, tā ir slavena ne tik ar savu viduslaiku centru, cik ar neparastām modern stila celtnēm – Antonio Gaudi un citu arhitektu mākslas darbiem. Autobusu un pastaigu ekskursijas laikā mēs iepazīsim skaistu Barselonas katedrāli – Sagrada Familia, kas ir galvenais arhitekta Antonio Gaudi mākslas darbs. Mēs turpināsim iepazīties ar Gaudi darbiem, viņa šedevru vidū var atzīmēt Casa Mila ēku, kuru vietējie iedzīvotāji sauc par La Pedrera („Akmeņlauztuve”). 
Turpinot ceļojumu pilsētā, nokļūsim Paseo de Lluís Companys, kas ved uz izstādes laukumiem Citadeles parkā, par kura galveno apskates vietu kalpo Triumfa arka. Baudot pilsētas skaistumu, mēs dosimies uz vietu, kuru ir iemīļojuši ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji. Montžuika kalns – tā pakāje ir burtiski klāta ar apskates vietām: Nacionālā pils, arhitektūras parks „Spāņu pilsētiņa”, „Maģiska strūklaka” un Vācijas izstādes paviljons, kā arī te var redzēt dažādas sporta būves, kuras tika uzceltas 1992. gada Olimpiskajām spēlēm. Brīvā laikā iesakām doties pastaigā pa La Rambla bulvāri – galveno gājēju ielu Barselonā.
Brīvs laiks, kura ietvaros Jums būs iespēja patstāvīgi apmeklēt Sagrada Familia baziliku, Gueļa parku un daudz ko citu.
Iekāpšana prāmī.
Prāmja atiešana (~22:00).

7. DIENA

Prāmja ierašanās Dženovā vakarpusē. Kajīšu atbrīvošana.
Izbraukšana uz Prāgu (nakts pārbrauciens).

8. DIENA

Ierašanās Prāgā.
Apskates kājāmgājēju ekskursija Prāgā - pilsētu ar neparastu likteni, kas vairāk nekā 10 gadsimtus ir saglabājusi galvaspilsētas statusu un neaizmirstamo viduslaiku veidolu. Pastaigu sāksim no Prāgas Gradas – unikāla arhitektūras pieminekļa, kas ilgu laiku kalpoja kā čehu valdnieku rezidence. Apskatīsim Sv. Vita katedrāli – Čehijas galveno gotiskās arhitektūras pieminekli, kur senatnē notika valdnieku kronēšanas ceremonijas, apmeklēsim eleganto Sv. Jura baziliku – vēl vienu Prāgas gotikas paraugu. Ekskursijas laikā pastaigāsimies pa Kārļa tiltu. Būs iespējams ievēlēties kādu vēlēšanos pie Jana Nepomuka skulptūras – viņš ir viens no pilsētas svētajiem aizbildņiem. Ejot pa Prāgas līkumainajām ieliņām, nonāksim līdz Vecpilsētas laukumam, kur senā Rātsnama astronomiskais pulkstenis laika ritējumu ik stundu svin ar zvanu skaņām un 12 apustuļu procesiju. Apskatīsim arī slaveno Nikolaja baznīcu, pieminekli Jānim Gusam un Marijas baznīcu, bet pēc tam pa viduslaiku ieliņām nonāksim jaunās pilsētas galvenajā laukumā – Vāclava laukumā.
Došanās uz viesnīcu Polijas teritorijā. Iekārtošanās, nakts viesnīcā.

9. DIENA

Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Izbraukšana uz Rīgu. Ierašanās vēlu vakarā/naktī.
 
CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS
Vieta tūristu klases autobusā
Grupas vadītāja pakalpojumi visa brauciena laikā
4 naktis 3*** viesnīcā ar brokastīm (viena vieta divvietīgā numuriņā)
Pasažieru biļete GNV firmas prāmī saskaņā ar maršrutu: Dženova-Barselona; Barselona-Dženova
Ekskursija Vīnē (papildus tiek apmaksāta vilciena biļete - 18 EUR)
Ekskursija Prāgā

PAPILDUS EKSKURSIJAS
Ekskursiju programma “Žirona, Rupita un Besalu” 50 €
Ekskursija Barselonā 50 €
Ekskursijas brauciens uz Monseratu 50 €

PAPILDUS JŪS VARAT IEGĀDĀTIES

Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāti tiek apmaksāta dzīvošana vienvietīgajos numuriņos viesnīcās - 100 €  

PAPILDUS TIEK APMAKSĀTS

Tūristu nodeva par dzīvošanu Spānijas viesnīcā: 1-0.5 EUR /dienā

CENĀ NAV IEKĻAUTS

Vakariņas Spānijas viesnīcā – 8 EUR/1 vakariņas
Ēdināšana uz prāmja
Vieta četrvietīgajā kajītē bez loga – 25 EUR no cilvēka vienā virzienā
Vieta trīsvietīgajā kajītē bez loga – 40 EUR no cilvēka vienā virzienā
Vieta divvietīgajā kajītē bez loga – 50 EUR no cilvēka vienā virzienā
Vieta vienvietīgajā kajītē bez loga – 60 EUR no cilvēka vienā virzienā
Vieta četrvietīgajā kajītē ar logu – 40 EUR no cilvēka vienā virzienā
Vieta trīsvietīgajā kajītē ar logu – 50 EUR no cilvēka vienā virzienā
Vieta divvietīgajā kajītē ar logu – 60 EUR no cilvēka vienā virzienā
Vieta vienvietīgajā kajītē ar logu – 70 EUR no cilvēka vienā virzienā

APMAKSĀTS UZ VIETAS

Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās

SVARĪGA INFORMĀCIJA

Precīzu laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapā sadaļā “Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena
Ieejas biļetes apskates un izklaides vietās tiek apmaksātas uz vietas
Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas un laiku kārtību neizmainot pašu tūres programmu
Fiksētas vietas autobusā - 15 eur - pēc pieprasījuma
Brīvs laiks būs paredzēts ja nebūs neparedzēti apstākļi, satiksmes sastrēgumi un citas atkāpes no grafika
Ekskursijas notiek valodā kuru saprot 60% no ceļotāju grupas.
Ceļošanai uz Šengenas un Eiropas Savienības valstīm, visām Latvijas pilsoņu un Latvijas nepilsoņu pasēm jābūt derīgām līdz ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas un Eiropas Savienības, visām pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām
Ceļošanai ārpus Šengenas nav derīgas Latvijas pilsoņa un nepilsoņa pases ar derīguma termiņu 50 gadu (izdotas līdz 19.11.2007)
Latvijas Nepilsoņi nevar ceļot ārpus Latvijas ar ID karti
Pirms ceļojuma rezervēšanas, lūdzam obligāti apmeklēt sadaļu

Rezervēt